View Single Post
  #609 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 20:29:31
RedOnion's Avatar
RedOnion RedOnion este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

salutare scumpa mea, am citit mesajul tau si in momentul cand l-ai scris, dar ma cam grabeam la servici si am zis ca mai bine iti raspund dupa ce ma intorc...nu esti data la o parte sti bine asta, ca de era alta in locul tau de mult ii dadeam eject...eu in primul rand tin la tine ca persoana, la sufletul tau, la faptul ca ai fost langa mine cand eram jos si asta conteaza enorm pt mine, pt ca prietenii adevarati atunci se cunosc, nu numai cand ne merge bine...si ca sa intaresc cele afirmate si mai mult, azi mi-am cumparat cartea lui Mihaela Bilic si am sa o citesc, normal ca nu imi strica, si normal ca vreau sa iau informatii din cat mai multe surse posibile...scumpo, mie asa de bine imi merge cu rina, adica cum sa-ti zic...simt pe corpul meu, nu stiu daca ma intelegi, pielea imi devine mai frumoasa...si atunci cand vad ca imi prieste, normal ca o continui...azi m-a si durut putin capul la servici, asta din cauza ca pun tot la suflet, ca vreau sa impac pe toata lumea(aici ma refer la voi)...vreau sa fie armonie si sa ne respectam reciproc in tot ceea ce intreprindem...normal ca sfaturile mereu sunt bine venite, si normal ca nu trebuie sa lasam persoana in cauza sa se imbolnaveasca...dar corpului meu ii este bine cu rina, nu asta iti doresti pt mine?sa fiu fericita?momentan asta ma face fericita, nu zic ca e cea mai buna dieta din lume, dar cel putin pt mine momentan este...scumpo, azi am fost trista, m-am gandit mult la tine...te rog , am nevoie de sustinerea ta cel mai mult si de tine ca persoana in primul rand....daca voi gresi...asta este...voi invatza din greselile mele proprii, sunt destul de mare acum...oricum fata de inceputurile mele cu 700 cal pe zi, acum am ajuns la 900-1000 si ceva, nu e super?si ma simt excelent
Ooooo, imi esti tare draga si de-aia ma zbat atat Am cam exagerat si stiu asta, de-aia am si dat inapoi cand am vazut ca lucrurile incep sa capete proportii si sa aiba efecte negative. Am avut si eu unele nemultumiri, si imi pare rau ca m-am descarcat aici Nu am cu cine sa vorbesc, iar forumul asta nu este pentru asa ceva, deci nu o sa discut despre ceea ce ma afecteaza aici. Inca o data imi pare rau sa stii ca si faptul ca te-am intristat pe tine, ca mi-am dat seama ce am facut abia apoi, m-a tinut azi destul de suparata, s-a adunat la celelalte chestii...

Ai facut bine ca ai inceput sa citesti si cartea lui M Bilic, n-o sa regreti. Si da, vreau sa te vad ca ai curaj sa mananci fara sa te pedepsesti apoi, ca ajungi sa mananci normal nu dintr-o dieta in alta, asta vreau pentru toate sufletzelele sensibile ca tine Mie imi vine greu de crezut ca e atat de buna dar daca tu spui ca te simti atunci tine-o. Mai si urci caloriile de-atat, nu?

Te pup si iti multumesc ca nu ma judeci
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg