View Single Post
  #610 (permalink)  
Vechi 15 iul 2010, 12:20:05
anes's Avatar
anes anes este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 03

Citat:
Anterior postat de incognito Vezi mesajul
Servus Anes.
Da baietii au fugit in lumea larga..
E bine ca stagnezi ..desi eu zic ca ai mai putin..dar vom vedea saptaana viitoare.
SI la bv e ff cald..dar nu ma plang..fac si 5 dusuri ..numai sa nu mai ploua..
Paine cu caise? Trebuie sa fie faina...O zi usoara.
p.s. ai vazut interviul lui Emy?
si eu cred ca am ceva mai putin decat saptamana trecuta, dar iaca, nu vrea si cantarul sa-mi confirme mamaliga lui! las' ca va fi nevoit saptamana viitoare sa scada sub 85!!!!!
aici la job nu pot face dus ... dar vad ca si-a revenit inst de clima. am baut deja 2 l de apa, am inceput deja a 2-a sticla de 2 l.

daaaa! am vazut interviul lui Emy, de azi de dimineata! is tare mandra de voi si ca tot ajung fetele din gasca noastra acolo in frunte!

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna, scumpelorStiu ca e cam tarziu dar va invit la o gustare cu fructe racoroase si suc rece, sa sarbatorim interviul meu

Ce faceti voi azi?Fug sa citesc din urma
felicitari pt interviu!!!!!!
Emy!!!! ai uitat sa pui umbrela si ne prajeste soarele!!!

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
.....da, au fugit..cine stie de ce, asa-s barbatii , nu au constantzaEu am scazut 300 de gr in ziua de fructe, cummai stai cu tranzitul?Ce papa bun azi...nu-i nimic ca-i coaja tare, o inmoi cu lapte degresat sau iaurt degresat..ca numai asa poti sa mamanci painicile
Pup toate fetele, si cele care inca nu au intrat, si va urez o zi plina de satisfactii
sa-ti zic de ce n-am scazut mai mult?! da' promiti ca nu ma certi?!

ieri dupa ce am copt painicile, n-am rezistat si mi-am taiat o felie de paine si am mancat-o cu o cana cu lapte. o fost degresat laptele, drept ii, dar ... era seara, era ziua de fructe ... na, asta e. creierul imi tot spunea, ca daca ma abtin ce fain va fi cantarul dimineata ... dar aia era o promisiune, iar miroul de paine proaspata din casa era o realitate ... si am cedat

cu tranzitul stau incredibil, nesperat, inimaginabil de bine

tu ar cam trebui sa te opresti cu scazutul. eu asa cred. si-ti tot zic! hai sa facem schimb ... iti dau o tara corpul meu sa-l mai slabesti, si eu il hranesc pe al tau sa stagnezi?! ce zici? nu e buna ideea mea?!
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de anes; 15 iul 2010 at 12:33:51.