View Single Post
  #6127 (permalink)  
Vechi 17 mai 2012, 09:19:05
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de aleka008 Vezi mesajul
Imi pare bine ca sunteti bine, am apucat sa citesc tot ce aveam in urma!
Si Ilinca a crescut, are 9.1kg si 77cm la 10 luni jumatate. Nu o mai vad ca pe un bebe, e mai mult un copilas, repeta tot ce ii spunem, ne jucam de-a cucu bau, face cu mana si bate din palme, imi aduce ce ii cer, merge mult prin casa dar e cumintica.

Noi suntem bolnavi, toti pe antibiotice de azi.
Micuta dupa o saptamana de boala, cand ma pregateam sa o readuc la cresa a facut febra. A inceput de Luni cu 38,1 si a continuat sa creaca pana la 39,3 azi. Ii dau antitermice si antibiotic, a ajuns la antitermic o data la 6 ore acum, sper de maine sa fie o data la 8. Are si diaree tot de luni, habar nu am ce are.. adica nu ma asteptam sa fie de la rosu in gat pentru ca o tratez de vinerea trecuta si vinerea asta i-am schimbat tratamentul pentru ca ramasese cu tusea.. si hop top face febra. Medicul a zis sa incepem tratamentul cu antibiotic si asa am facut. Are si o eruptie de vreo 2-3 dinti dar a zis ca nu poate face febra mai mult de 2 zile de la dinti.
Sper ca pana luni sa fie ok sa o pot duce la cresa.
va doresc multa sanatate!
Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Dorutza ce ieftine au fost rochiile tale in comparatie cu papuceii lui David

ce mult ii prioritam pe ei si pe noi ne lasam la coada
asa este ,ei sunt prioritate si noi......ce ramane!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat