Subiect: Jurnal jess
View Single Post
  #614 (permalink)  
Vechi 11 apr 2013, 13:41:40
jess's Avatar
jess jess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2011
Locaţie: portugalia, Portugalia
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 162cm, 54kg
Mesaje: 1.680
Aprecieri acordate: 130
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 128 mesaje
Implicit Re: Jurnal jess

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Va fi bun , si la mine pieptul de pui e preferat, si pt. asta ai mei saracii papa tot piept de pui, desi ei ar prefera o ceafa,la cumparaturi eu tot pipet bag in cos.
Pestele si pieptul de pui le prefer.

Eu mai fierbeam conopida simpla, asa cu putin ulei sare si piper .De foame era buna

Deci tu deja le-ai si facut , harnica mai esti


Tu esti o adevarata enciclopedie, deja mi-am notat, imi dai idei, si chiar pe genul meu

Dar unde e mama ta?
Eu as da , dar momentan nu-mi permit,sper sa vina si vremuri mai bune
Azi m-ati facut sa stau pe forum, cred ca n-am mai stat atat
Eu sunt din R. Moldova. Am plecat in Portugalia acum 4 ani, dupa ce m-am adaptat acolo mi-a venit sa emigrez din nou. De data asta in Romania si chiar imi place, nu stiu cum a fi cand voi absolvi facultatea, sper sa fiu la fel de entuziasmata Mama mea a ramas acolo
Mie imi place macroul, tonul si somonul.
Inca o reteta si gata
Cu 2 zile inainte curat un macrou mare, il sarez si il las in frigider. Se mureaza el acolo, dar trebuie neaparat sare, altfel nu are gust. Cand pestele devine scrumbie fierb mazare congelata si o las sa se raceasca, o scurg de apa, tai fasii subtiri, subtiti de ceapa, tai scrumbia feliute si adaug ulei, otet balsamic. Cred ca asta e reteta mea preferata de peste Chiar e buna, merita incercata. Garantez! Si cu niste cartofiori copti/fierti langa... Eu maninc fara cartofi ca au amidon
Mazarea o fierb pana devine ca cea conservata din comert.
__________________
I´m sexy and I know it!
jess, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2354 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1837 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1838 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de jess; 11 apr 2013 at 13:44:29.
Acest membru apreciaza mesajul lui jess:
Alynuta (13 apr 2013)