View Single Post
  #6204 (permalink)  
Vechi 06 dec 2011, 14:37:39
Andra D's Avatar
Andra D Andra D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 feb 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 34
Date: 162cm, 49.1kg
Mesaje: 2.398
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Citat:
Anterior postat de longina Vezi mesajul
Buna tuturor! Sunt si eu noua pe aici si de astazi as vrea sa incep lupta cu kg. Sper sa ma primiti intre voi, si sa ma ajutati cu sfaturi din experienta voastra. Am o viata foarte haotica si un program foarte aiurit, si din cauza asta imi este extrem de greu sa gasesc o metoda prin care sa ma mobilizez. Viata mea este tot pe drumuri iar asta nu imi permite sa fac un sport sau sa tin o dieta anume.De fapt, niciodata nu am putut tine o dieta anume...
Cunoscandu-mi cat de cat organismul, mi-am propus pentru inceput niste strategii ... pe care mi le-am mai propus de cateva ori dar din aacate nu m-am putut tine de ele.
Sper ca de data asta, si cu ajutorul vostru, si cu ambitia mea, voi reusi, ca m-am saturat sa imi spuna toata lumea ca m-am ingrasat!!!m-am saturat sa ma stranga toti pantalonii si sa imi iasa sunculitele peste tot!Nu mai suport!
Asadar, va spun ce mi-am propus, si va rog, daca aveti pareri, sfaturi, critici, orice, sa mi le spuneti... Am nevoie de voi
1. Voi micsora portiile de mancare - eu mananc pana plesnesc asa ca voi incerca sa reduc cate putin din ele
2. Voi manca mai putintica paine - iubesc painea, deci nu vreau sa renunt la ea
3. Ultima masa va fi la max 18:30, dupa aceasta ora nu voi mai gusta nimic, nimic nimic
4. Singurele bauturi pe care le voi mai consuma sunt: cafeaua de dimineata (fara de care sunt moarta) apa plata si suc natural de grefe si/sau portocale
5. Voi renunta de tot la mancarurile de la fast-food, fara sa mai imi permit ca macar o data pe saptamana sa "gust" ceva...
bine-ai venit!

hmm, totusi poate ai timp cateodata sa afci sport.. sau miscare.. plimbari, mers des pe jos.. urcat scari.. orice conteaza

iar alimentatia suna bine... scrie-ne aici .. spune-ne ce mai mananci..si asa te vei mai tine motivata strategia ta e fff buna
__________________
I am everything I want. Because I believe I can. It's all about believing.