View Single Post
  #641 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 19:20:48
crissa08's Avatar
crissa08 crissa08 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 100-110 kg

Citat:
Anterior postat de maria2480 Vezi mesajul
Buna dimineata,

Eu am inceput sa privesc dieta ca pe "obicei", ceea ce este un mare progres. Mananc mai nou doar ceea ce stiu ca imi face bine, nu ma baloneaza si nu imi creaza senzatie excesiva de satietate. Dimineata ma gandeam ca am pierdut atatia ani in zadar chinuindu-ma sa tin o dieta ( indiferent care) si gandindu-ma "lasa ca se va termina si atunci pot sa mananc orice". Dar kilogramele reveneau in mod absolut firesc. Si nici nu credeam in remarca "Mananc dar slabesc". Iata ca e purul adevar si va mai spun ceva: toate persoanele slabe au grija la ce mananca. Altfel n-ar fi slabe!
Nu chiar toate slabele au grija, pe unele le ajuta metabolismul, dar ast-i situatia, ne adaptam. Fiecare organism cu metabolismul lui.
Ai inceput bine si sigur vei slabi, succes in continuare si incearca sa fi relaxata, vei slabi mai repede!
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat