View Single Post
  #67 (permalink)  
Vechi 20 ian 2015, 18:55:20
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit re: Jurnal pentru un nou inceput - Jurnal Sabine_28

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Neata...zi de luni usoara si cu spor!


Suna mai mult decat bine....luna de miere.
Eu ma tavalesc de ras cu nasii. Avem peste 5-6 perechi care tot insista sa ne cunune, doar sa ne luam odata. Sa ii vezi cum se dau cu fundul inapoi pusi in fata faptului implinit.
Pupici!
Da, eu nu m-am stresat prea tare cu nasii, dar acum ca se apropie momentul trebuie sa ne gandim serios pe cine punem. Prietenele mele la care ma gandisem initial ies din discutie, una din ele are copilul bolnav si cealalta naste in iulie, asa ca nu are sens sa intreb. Mai am o f buna prietena catolica si necasatorita si nu are voie sa ne cunune...Pana la urma vom gasi, sunt sigura

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
2000 de euro? asa de putin? Trebuie sa ma inveti si pe mine sa organizez excursii. Eu imi imaginam minim 4000 Acum in Barcelona cat va costa? si pe langa asta cati bani de buzunar va mai luati?
Ar trebui sa scriu o carte despre asta E pasiunea mea, astfel ca, desi nu am un salariu extraordinar, de vreo 5 ani am 4-5 plecari/an Sa nu mai zic ca uneori platesc pt amandoi, cum a fost cand al meu nu avea job...
Barcelona ne costa 230 de euro pt amandoi, zborul si 3 nopti cu Md la Mercure Barcelona La noi ne luam cam 200 de eur si cardul, daca mai e nevoie de alti bani
In general am vacante f ieftine, de ex in Sardinia ne-a costat tot 700 de eur 8 zile, cu toate cheltuielile noastre Eu fac astfel: mai intai gasesc bilete de avion f ieftine ( de regula 100-200 de RON), apoi caut cazare, astfel ca nu simt excursiile ca pe ceva greu, pt ca intr-o luna platesc biletele, apoi cazarea la salariul urmator, si din al 3-lea iau bani de cheltuiala
Ca o destinatie de vacanta in extrasezon va recomand Cipru, la sf lui octombrie, cand aici a nins, acolo erau 27 de grade, iar marea avea 26 de grade Sa nu mai zic ca am platit ff putin, pe un studio cu chicineta am dat 120 de eur/5 nopti Acolo e cald si in mai, am zis ca vreau neaparat sa mai ajung


Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Sabi, mie nu mi se pare putin, adica,... Din septembrie pana in iunie mi se pare destul. Mai ales ca imediat cum ne-am hotarat, am trecut la treaba. A trecut, parca, prea greu. Numaram zilele, la propriu. Cred ca stii

Frumos concediu/luna de miere
A, nu stiu de ce aveam impresia ca a fost mai rapid Ai avut mai mult timp decat am eu, oricum, la mine din noiembrie pana in iulie
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Sabine_28:
GCM (20 ian 2015), happygirldiana (20 ian 2015)