View Single Post
  #6727 (permalink)  
Vechi 10 iul 2010, 22:16:26
anqutz's Avatar
anqutz anqutz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul

Mie fix de mentinere imi este frica,eu iau mentinerea ca mancand orice si stiu ca nu e bine.
Trebuie sa ma adun si sa-mi revin o data dar nu pot,nush ce este cu mine.
Pot sa sa mananc sanatos 500-600kcal sau sa mananc 1000-1200kcal si mult dulce si porcari.
Nici una din variante nu e buna stiu
Hai sa iti zic o chestie. Tu tot muncesti de ceva vreme sa dai jos. Ai ai mucnit bine, uita-te pana unde ai ajuns. Dar la fel ca oricare om, obosesti la un moment dat, ai nevoie de o pauza, asa cum cei care muncesc au nevoie de un concediu. Mentinerea nu inseamna sa mananci porcarii. Inseamna sa mananci sanatos, dar sa iti si perimit o inghetata, sau o felie de pizza, sau o prajiturica atunci cand vrei. Normal, de sport trebuie sa te tii in continuare. Si te mentii la o limita calorica la care sa nu pui pe tine. Cand stii ca poti sa mananci ce vrei tu nu te mai arunci intr-o zi in popcorn, tort, inghetata si pizza. Le iei pe rand, puls ca iti dispar si multe din pofte cand stii ca poti sa mananci oricand x sau y lucru.

Bucura-te de 2-3 saptamani de mentinere, sau de cat ai tu nevoie, ia pauza de care tu ai nevoie, cauta-ti motivatia si apoi pune-te pe treaba.