View Single Post
  #677 (permalink)  
Vechi 19 oct 2009, 13:13:49
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Smile re: Jurnal Laura-Gardianul de care am nevoie

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
e trist cand genereatiile tinere care ar trebui sa ajute tara sa creasca, fug mancand pamantul..trist, foarte trist...invatamantul e la pamant, la conducerea tarii e circ...in sistemul sanatatii iare vraiste..ai dreptate adella...cine stie daca va fi vreodata mai bine...si e bine ca ai ocazia, ca ai la cine sa pleci acolo...
iti oferi o sansa..daca nu reusesti, macar stii ca te poti intoarce acasa..
multa bafta..de pe acum
E trist ,dar nu vreau sa stau sa astept vre'o minuneptr ca atata timp cat o sa fim noi in viata ma tem ca nu se va intampla nimic ,oricum eu nu sunt foarte atasata de aceasta tara ..poate doar ptr ai mei ..dar ai mei dupa pensie vin si ei ..si acolo o sa le pot indeplinii si lor dorintele pe care le-au amanat din foarte multe motive,tata isi doreste dintotdeauna un atelier de sculptura iar mama o vacanta in egipt ..mama a zis ca deschide gradinitza cu nepotiisi visul meu e sa le indeplinesc lor aceste vise neimplinite inca
Vrem s ane intregim cu totii acolo in cativa ani si evetual sa vina si rudele lu al meu ..desi ma indoiesc ca socrela va venii ..insa fratele lui a luat in vedere lucrul asta ..facem acolo comunitate romana si nu vom simtii atatd e tare lipsa prietenilor
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Adella; 19 oct 2009 at 13:17:54.