View Single Post
  #6862 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:03:27
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul



Ca intensitate in functie de ce am citit pe aici si de programele pe care stiu vine cam asa

- start walking
- hip hop abs
- turbo jam
- rockin body
- turbo fire
- insanity

Eu cam asa am inteles ca stau lucrurile

Tu faci slim in 6? cum ti se pare?
E destul de solicitant, azi am un pic de febra, de exemplu, dupa o zi de pauza, lucreaza(Cel putin pentru mine), foarte bine coapsele si fundul. Mi se pare complet, pentru tot corpul, din cap pana in picioare. Dar are marele dezavantaj ca devine foarte plictisitor prin repetitie.

Nu am mai dus pana acum un program la capat, deci nu ma pronunt daca e mai plictisitor decat altele. Ce mai are ca avantaj pentru multe persoane e ca nu e deloc bazat pe muzica si ritm - tipa numara, dar zice constant sa faci in ritmul tau daca nu esti cea mai coordonata persoana, si am citit multe review-uri in care lumea era foarte incantata ca nu presupune prea mult ritm si coordonare.

Un alt dezavantaj ar mai fi faptul ca presupune sa ai resistance bands, desi eu le-am inlocuit cu ganterele si fac pur si simplu aceleasi miscari, desi sunt convinsa ca nu sunt propriu-zis la fel de eficiente, mai ales ca am gantere micute, de 1 kg.

Mersi pentru "clasament". Cred ca o sa incerc turbo jam, asa vad si eu cum sunt comparativ, si daca pot mai mult sau nu. Am mai incercat o data si m-a luat pe nepregatite, poate acum sunt mai in forma.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]