Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #6861 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 22:56:03
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Ma bate un gand sa mai dau o sansa lui chalene, daca tot mi se termina slim in 6-ul. Nu stiu ce sa zic. Tu ai mai facut alte programe de la beachbody? As fi curioasa sa vad un tabel in care sa le fi programat cineva in functie de gradul de complexitate. De la...start walking la insanity, sa stii cum ai putea intensifica usor sportul daca iti place sa faci filmulete din astea care au propriile programe and stuff.

Ca intensitate in functie de ce am citit pe aici si de programele pe care stiu vine cam asa

- start walking
- hip hop abs
- turbo jam
- rockin body
- turbo fire
- insanity

Eu cam asa am inteles ca stau lucrurile

Tu faci slim in 6? cum ti se pare?
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6862 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:03:27
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul



Ca intensitate in functie de ce am citit pe aici si de programele pe care stiu vine cam asa

- start walking
- hip hop abs
- turbo jam
- rockin body
- turbo fire
- insanity

Eu cam asa am inteles ca stau lucrurile

Tu faci slim in 6? cum ti se pare?
E destul de solicitant, azi am un pic de febra, de exemplu, dupa o zi de pauza, lucreaza(Cel putin pentru mine), foarte bine coapsele si fundul. Mi se pare complet, pentru tot corpul, din cap pana in picioare. Dar are marele dezavantaj ca devine foarte plictisitor prin repetitie.

Nu am mai dus pana acum un program la capat, deci nu ma pronunt daca e mai plictisitor decat altele. Ce mai are ca avantaj pentru multe persoane e ca nu e deloc bazat pe muzica si ritm - tipa numara, dar zice constant sa faci in ritmul tau daca nu esti cea mai coordonata persoana, si am citit multe review-uri in care lumea era foarte incantata ca nu presupune prea mult ritm si coordonare.

Un alt dezavantaj ar mai fi faptul ca presupune sa ai resistance bands, desi eu le-am inlocuit cu ganterele si fac pur si simplu aceleasi miscari, desi sunt convinsa ca nu sunt propriu-zis la fel de eficiente, mai ales ca am gantere micute, de 1 kg.

Mersi pentru "clasament". Cred ca o sa incerc turbo jam, asa vad si eu cum sunt comparativ, si daca pot mai mult sau nu. Am mai incercat o data si m-a luat pe nepregatite, poate acum sunt mai in forma.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6863 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:10:48
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
E destul de solicitant, azi am un pic de febra, de exemplu, dupa o zi de pauza, lucreaza(Cel putin pentru mine), foarte bine coapsele si fundul. Mi se pare complet, pentru tot corpul, din cap pana in picioare. Dar are marele dezavantaj ca devine foarte plictisitor prin repetitie.

Nu am mai dus pana acum un program la capat, deci nu ma pronunt daca e mai plictisitor decat altele. Ce mai are ca avantaj pentru multe persoane e ca nu e deloc bazat pe muzica si ritm - tipa numara, dar zice constant sa faci in ritmul tau daca nu esti cea mai coordonata persoana, si am citit multe review-uri in care lumea era foarte incantata ca nu presupune prea mult ritm si coordonare.

Un alt dezavantaj ar mai fi faptul ca presupune sa ai resistance bands, desi eu le-am inlocuit cu ganterele si fac pur si simplu aceleasi miscari, desi sunt convinsa ca nu sunt propriu-zis la fel de eficiente, mai ales ca am gantere micute, de 1 kg.

Mersi pentru "clasament". Cred ca o sa incerc turbo jam, asa vad si eu cum sunt comparativ, si daca pot mai mult sau nu. Am mai incercat o data si m-a luat pe nepregatite, poate acum sunt mai in forma.
a doua oara e mai ok turbo jam, cel putin la mine asa a fost. Prima oara a fost cumplit, sincronizarea era foarte proasta si nu-mi iesea niciun exercitiu
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6864 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:19:11
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

M-am uitat acum pe site-ul beachbody si sunt o gramada de programe acolo!!!

Dupa slim in 6 ar urma Slim series si Slim series express. Apoi cica
Shaun T's Dance Party series,Rockin body si Turbo Jam(+Live, +Fat burning elite), mai e un 10-minute trainer cu Tony Horn(nu stiu cum il cheama exact, care face P90x), Brazil Butt Lift special pentru fund, apoi Chalean extreme, Insanity. P90x si Insanity:Asylum. Cred ca asta ar fi ordinea in care le-as face.

Mai sunt o groaza, astea sunt cele care mi-au sunat mie bine...
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6865 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:28:21
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Ma bate un gand sa mai dau o sansa lui chalene, daca tot mi se termina slim in 6-ul. Nu stiu ce sa zic. Tu ai mai facut alte programe de la beachbody? As fi curioasa sa vad un tabel in care sa le fi programat cineva in functie de gradul de complexitate. De la...start walking la insanity, sa stii cum ai putea intensifica usor sportul daca iti place sa faci filmulete din astea care au propriile programe and stuff.
Simi, de la beachbody am mai facut insanity dar e prea greu pentru mine.....Eu zic sa incerci cu Chalene.O sa iti placa pana la urma,sunt sigura.Au o muzica superbuna!Si e distractie maxima si slabire la fel.EU astavara cand m-am angajat si incepusem sa mananc destul de anapoda am continuat cu Turbo fire si am slabit superbine cu el.Ala e cel mai intens incercat de mine de la Chalene.Slabesti superbine cu el!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6866 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:32:17
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


a doua oara e mai ok turbo jam, cel putin la mine asa a fost. Prima oara a fost cumplit, sincronizarea era foarte proasta si nu-mi iesea niciun exercitiu
Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
M-am uitat acum pe site-ul beachbody si sunt o gramada de programe acolo!!!

Dupa slim in 6 ar urma Slim series si Slim series express. Apoi cica
Shaun T's Dance Party series,Rockin body si Turbo Jam(+Live, +Fat burning elite), mai e un 10-minute trainer cu Tony Horn(nu stiu cum il cheama exact, care face P90x), Brazil Butt Lift special pentru fund, apoi Chalean extreme, Insanity. P90x si Insanity:Asylum. Cred ca asta ar fi ordinea in care le-as face.

Mai sunt o groaza, astea sunt cele care mi-au sunat mie bine...
Da,sunt foarte multe programe la Beachbody dar cel mai atre mi se pare mie turbo.Tot ce tine de el
Sincronizarea mereue proasta la inceput.Eu nu ma sincronizam deloc, total zero la capitolul asta!Dar pe parcurs te obisnuiesti cu miscarile.Poti incepe cu TJ Learn and burn.Te invata fiecare miscare in parte.Sau daca e prea lent si prea usor incepi cu TJ 20 min workout.Si continui cu cardio party-urile care sunt superbe si solicitante si ard grasimea "vazand cu ochii"Eu de TJ si TF nu ma plictisesc desi le fac de ceva vreme
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6867 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:33:31
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

OK, nu am gasit slim series si altele, deci trec direct la turbo jam de saptamana viitoare. O sa le fac cum scrie acolo la program, +sper ca o sa merg si la zumba de 2 ori pe saptamana.

Sincera sa fiu, sunt foarte multumita de programul pe care il am cu sportul, mi-ar placea sa reusesc sa ma tin de el - o ora de sport pe zi, sau programul care trebuie sa fie, plus alte forme de miscare in plus - dans, mers, exercitii pentru brate. Am mai gasit si acel 10-minute workout si ma gandesc sa fac din alea ca sa umplu daca nu am o ora intreaga

Sunt optimista. Sper sa imi placa turbo jam. SAU sa fiu in stare sa fac.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6868 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:37:23
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
OK, nu am gasit slim series si altele, deci trec direct la turbo jam de saptamana viitoare. O sa le fac cum scrie acolo la program, +sper ca o sa merg si la zumba de 2 ori pe saptamana.

Sincera sa fiu, sunt foarte multumita de programul pe care il am cu sportul, mi-ar placea sa reusesc sa ma tin de el - o ora de sport pe zi, sau programul care trebuie sa fie, plus alte forme de miscare in plus - dans, mers, exercitii pentru brate. Am mai gasit si acel 10-minute workout si ma gandesc sa fac din alea ca sa umplu daca nu am o ora intreaga

Sunt optimista. Sper sa imi placa turbo jam. SAU sa fiu in stare sa fac.
In stare o sa fii sa faci.Daca nu reusesti sa tii pasul cu Chalene, la nivelul ala de intensitate, din cauza genunchiului, sunt 2 tipe care fac la intensitate mai redusa, cu miscari putin modificate.Te tii dupa alea.
Da,intr-adevar, te tii bine cu sportul.De-asta vreau sa reincep si eu sa ma tin de sport, sa ma tin de tine Faceam si eu cate o ora de sport dar am cm rarit si redus timpul,in principiu din cauza timpului.Dar o sa reiau,o sa imi fac programul in asa fel incat sa fac macar 40-45 de minute, ca mai adaug si mers pe jos,plimbari etc.La sport o sa adaug iar si cele 10 min de exercitii cu greutati pentru brate,,mi-au facut bine cand le faceam.Si o sa reiau de asemenea si masajul cu relax and tone,benefic de altfel,desi am renuntat de mult la el din diverse motive:lene, lipsa de timp,s.s.m.d.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6869 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:41:24
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Ca sa reiau rezumatele pentru fiecare zi, astazi a fost o zi buna.Nu per total din cuza ca am revenit la vechea problema cu hidratarea:beau prea putina apa.Azi delocDoar o cafea.Dar aici mai lucrez, c stiu ca se poate si stiu ca apa are un rol foarte important in slabire,.am simtit-o pe pielea mea.

Sport am facut, din pacate doar 30 de min,atat mi-a permis timpul azi,dar si la asta lucrez,incerc sa planific totul in asa fel incat sa imi permit macar 40-45 de min de sport.O sa adaug la exercitiile zilnice si exercitiile pilates cu greutati pentru brate, foarte bune si eficiente si o sa mai folosesc si banda pilates,primita cadou la revista, e pusa la naftalina cam de demult.Vreau sa reiau si masajul cu relax and tone,chiar tonifica si aveam rezultate bunicele cu el.
O sa continui cu cromul,am nevoie de el,desi stiu ca la un moment dat va trebui sa imi tin singura pofta de dulce in frau.Dar deocamdata ma bazez pe el pentru ca am ajuns intr-o stare critica cu pofta de dulce.

Azi am facut curatenie,am spalat vase,l-am hranit pe puiu, sport,dus si creme,alea,alea,iar pe seara serviciu.

Asadar,cred ca am incheiat o zi destul de bunicica,avand in vedere zilele trecute Sper ca maine sa fie si mai bine decat azi.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6870 (permalink)  
Vechi 12 mar 2012, 23:42:24
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

In stare o sa fii sa faci.Daca nu reusesti sa tii pasul cu Chalene, la nivelul ala de intensitate, din cauza genunchiului, sunt 2 tipe care fac la intensitate mai redusa, cu miscari putin modificate.Te tii dupa alea.
Da,intr-adevar, te tii bine cu sportul.De-asta vreau sa reincep si eu sa ma tin de sport, sa ma tin de tine Faceam si eu cate o ora de sport dar am cm rarit si redus timpul,in principiu din cauza timpului.Dar o sa reiau,o sa imi fac programul in asa fel incat sa fac macar 40-45 de minute, ca mai adaug si mers pe jos,plimbari etc.La sport o sa adaug iar si cele 10 min de exercitii cu greutati pentru brate,,mi-au facut bine cand le faceam.Si o sa reiau de asemenea si masajul cu relax and tone,benefic de altfel,desi am renuntat de mult la el din diverse motive:lene, lipsa de timp,s.s.m.d.
Ma gandeam daca sa incep programul de beginner sau advanced. O sa fac learn &burn si vad cum ma simt. Cred ca o sa sar totusi direct la advanced. Filmele sunt aceleasi, sunt doar altfel aranjate.

Si eu rarisem prea tare sportul si oboseam la urcatul pe scari si am zis stop. Si mi-ar placea sa ma mai duc la masaj, ca parca nu arata bine pielea, oricate creme as intinde pe mine, si am la blocul de langa mine, dar nu stiu daca as putea mai mult de o data pe saptamana. Dar ma gandesc ca e buna si aia la ceva!

Ma duc la culcare! Te pup! Ne mai vorbim maine!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole