View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 12 iun 2010, 09:09:15
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: I want my life back! Jurnal Meda

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna meda si bine ai venit o sa vezi ca daca ai ambitie si rabdare o sa reusim. noi suntem alaturi de tine ori de cate ori o sa ai nevoie. vom fi aici sa te felicitam daca slabesti, dar si sa te certam daca v-a fi nevoie
La ce dieta te-ai gandit? sport faci? e adevarat, la inceput e mai greu, pana te obisnuiesti. dar dupa aia sa vezi numai ce o sa iti placa cand vei vedea ca acul cantarului coboara si hainele stau altfel pe tine. deci, merita efortul
mult succes
De fapt am inceput dieta la data la care m-am inscris pe acest site,dar pana acum nu am avut timp sa ma ocup de un jurnal( sesiune, licenta). Tin un regim foarte aiurea. Adica ziua nu am probleme dar seara...TInd sa lucrez pana pe la 2-3 dimineata.Mananc pe la 6 seara. Si apoi pe la 12, 1 AM cand e cel mai prost moment. Deocamdata nu ma pot due la sala dar sunt mai multe video-uri pe youtube pe care incerc sa le urmez. Nu le pot face pe toate pana la capat, dar sunt sigura ca in curand voi putea.
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Narawen:
neko (01 nov 2012)