View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 19:28:15
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Livia89 - Slabuta 2010

Citat:
Anterior postat de roxy04 Vezi mesajul
buna livia
am citit cu mult interes raspunsurile tale si imi dau seama ca ai fost foarte puternica in aceasta lupta....ai fost o adevarata luptatoare si de aceea ai castigat un premiu mare...sanatate si o frumoasa silueta
multumim slabuta pentru acest interviu
multa bafta !
multumesc mult m-am straduit sa fac totul cat mai sanatos cu putinta, cred eu am invatat oricum ft multe de pe forum legat de mancarea sanatoasa

multa bafta si tie imi dai de inteles ca si ai ales metoda sanatoasa de a slabi cu o dieta echilibrata si sport, bravo

Citat:
Anterior postat de laura86 Vezi mesajul
buna livia89, si felicitarile mele, imi poti da te rog mai multe detalii sau mai exact ce ai mancat pe zile, eu ar trebui sa slabesc exact ca si tine 12 kg si poate ma poti ajuta tu. te rog din suflet.
mersi mul
buna pai sincera sa fiu chiar nu prea am bagat de seama ce mancam la inceput eram ft delasatoare, ziceam lasa, oricum merg la alergat si fac aerobic acasa, si se duce orice as fi mancat in plus

ca o mica paranteza, eu nu mananc decat carne de peste de vreo 2 ani insa inainte sa ma apuc de slabit mancam ft prost, multe paste si dulciuri, covrigi de la patiserie cam des acum mananc ft multe lactate, peste/soia zilnic, ciuperci, legume cat mai multe, si 2-3 fructe/zi si nelipsitele cereale cu lapte de dimineata

de pe site m-am invatat si eu cam ce si cat sa mananc sa ai grija sa-ti calculezi cam in fiecare zi ce mananci, cu calculatorul de calorii disponibil pe site, si sa fie mereu un raport bun intre nutrienti adica sa ai carbohidratii putin sub limita

sa ai rabdare cu tine in ceea ce priveste slabitul, asta e tot ce-ti pot spune incet-incet o sa te inveti sa alegi varianta mai sanatoasa de la orice aliment cand il cumperi, si apoi vei sti cum merge mai bine, cu ce e bine sau nu sa-l combini eu asa mi-am descoperit pasiunea de a gati nu in ultimul rand, sa bei 2 litri de apa pe zi, sau sub forma de alte lichide, cum ar fi ceaiuri, compoturi sau sucuri de fructe facute in casa, neindulcite sau indulcite cu miere si sa faci sport la mine asta a facut treaba cea mai buna

mult spor si bafta sa ai o sa vezi ca reusesti, depinde doar sa ai rabdare pana la capat
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat