View Single Post
  #735 (permalink)  
Vechi 20 iul 2010, 13:33:54
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de musi25 Vezi mesajul
Multumesc Alina , eu nu vreau sa tin o anumita dieta pentru ca sunt foarte pofticioasa , dar pot sa ma si abtin .... Eu mananc din toate , putin si niciodata dupa ora 18 , beau foarte multa apa (cca 4 litri/zi) nu ma fortez dar de fiecare data cand imi este foame , beau apa . Ma bucur sa stiu ca unele au avut succes si imi da imbold ca voi reusi .Va multumesc .
Da si eu am o problema cu dietele care au meniul prestabilit.Pur si simplu ma innebuneste gandul ca nu am voie sa mananc decat ceva anume.De aceea eu tin hipocalorica,mananc ce vreau dar am grija sa nu depasesc 1000-1200 de calorii.De asemenea pe mine m-a ajutat foarte mult si faptul ca am eliminat complet grasimile,prajelelile,dulciurile,painea(f rar mananc cate o felie 2),coca cola si am inceput sa fac sport.Aveam stepperul cumparat de vreo 2 ani de zile dar se cam umpluse de praf,am inceput cu 15 minute si cam intr-o luna am ajuns sa fac o ora in fiecare seara.E foarte bine ca nu mananci dupa ora 18 si ca bei apa multa.Incearca sa faci si ceva sport ajuta foarte mult.Te-am pupat si bafta la slabit