View Single Post
  #74 (permalink)  
Vechi 28 feb 2019, 11:47:21
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Un weekend de toata jena si jalea...
Am primit o veste proasta, exact cand incepuse sa ne fie bine si sane revenim. Sotul va trebui sa isi schimbe locul de munca, pe nedrept...Totul mergea bine, dadea randment, munca lui dadea roade dar se pare c unul dintre sus pusii companiei a preferat pe altcineva in detrimentul sotului si, cumva, I s-au pus bete in roate... Suntem cu moralul la pamant, o data pentru ca avea un program care ii permitea sa mearga sa duca copilul la gradinita si uneori sa il si ia, dar si pentru ca noi ne bazam pe salariul lui, fiind considerabil mai mare fata de al meu. Acum... o luam de la zero cu stres si chin.. Iar sansele sa isi gaseasa un loc de munca bun in oras sunt asa mici... Mi-a fugit pamantul de sub picioare cand mi-a dat vestea pentru ca nimic nu o prevestea...
Cam asta ar fi...
Am incercat sa fim relaxati, sa fim binedispusi pentru ca cel mic nu intelege astfel de probleme si griji. Am stat acasa in weekend, ceva curatenie, gatut, plimbare ieri ca a fost vremea un pic mai insorita decat sambata si cam atat. De azi, o noua saptamana. Grea.
Dia, imi pare rau...sper sa se aseze totul cum e mai bine pt voi.
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]