View Single Post
  #7638 (permalink)  
Vechi 03 apr 2012, 10:28:02
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Da, mey, honey, nervi, noroc ca s-au mai dus un pic, fetele astea au grija de mineDaca as sti vreo metoda pentru a fi Zen....Uh, acum as asterne-o aici.....Si sigur nu as fi ca praful de pusca

Da....Adevarat, acum ma gandeam si eu la cantitatile de mancare....Nu prea am cum sa aplic mereu asta, pentru ca sunt legumele spre exemplu, pe care le manc fierte, au foarte putine calorii si din 150 de gr, pt o tura de 12 ore de munca, nu ma satur deloc Cred ca am sa aplic acest exemplu doar de Pasti.Ca sa fiu sigura ca nu fac gafe

De Pasti gatesc pentru amandoi dietetic, Claudici, nu fac cate 2 tipuri de mancare.Puiu meu mananca ce gatesc, in felul in care gatesc, ii place, slava Domnului!In greutate nici eu nu vreau sa mai iau,anul trecut a fost prapad!Niciun gram nu vreau sa mai pun, poate numai sa ma mentin.Altceva nu intra in discutieMult nici eu nu o sa gatesc, avand in vedere ca sunt la serviciu, dar trebuie sa pregatesc ceva acolo

Asa, draga mea, bantuie-ma, ca si-asa ma plictisesc si nu am de lucru deocamdata.
Ce bine ca iubi al tau mananca ce mananci si tu.. Al meu e cam pretentios si nu-i plac mancarurile dietetice.. sa nu auda de ghiveci, de ciuperci, de mazare, de varza... daca ar putea sa manance cartii si fleicutza toata ziua ce bine ar fi!
Mai nou l-am facut sa-i placa salata de avocado, aka guaccamole si bruschetele cu rosii si busuioc, macar atat
Asa ma dispera ca trebuie sa gatesc separat.. Dupa ce ca stau prost cu timpul mai fac si jdemii de feluri de mancare

De curiozitate cat ai luat anul trecut in greutate de Paste?
Anu asta TREBUIE sa ne abtinem.. Cum zice si Simona.. O gura si ATAT!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]