View Single Post
  #764 (permalink)  
Vechi 21 nov 2012, 10:04:47
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Alina imi pare rau daca te-am deranjat cu ceea ce ti-am zis..
Noi nu vrem decat sa te impulsionam, sa iti deschidem cumva ochii sa fii mai puternica si mai hotarata!
Nimeni nu zice ca nu lupti, doar ca stii cum e in viata, cum iti asterni asa dormi..

Imi pare f rau ptr ca a trebuit sa treci prin atatea, ca ai probleme de sanatate, dar nimic nu e imposibil in viata asta si daca vrei cu adevarat poti!
Poti avea o viata mai buna..

Uite apropo de tratamentul ptr par pe care ai dat 200 de Ron.. De ce nu cauti pe net tratamente naturiste? Masti naturiste cu ulei de ricin, galbenus de ou, iaurt.. Sunt o gramada!!! Decat sa dai 200 de Ron pe tratement, cheltuiai maxim 20 de Ron pe masti naturale.

Cu menstruatia e mai complicat intr-adevar... Ai incercat sa mergi la un ginecolog ptr anticonceptionale? Sa le iei mereu, nu doar o anumita perioada..

Tu in ce oras esti acum? Mama ta unde locuieste? Nu puteti locui la ea o perioada pana mai scapati de datorii?

Ai spus ca regimul costa.... NU E ADEVARAT!!! Iti cauti mereu scuze de genul asta.. Totul tine de algerile pe care le faci..

Nu am inteles o chestie: cum adica iubitul tau i-a facut abonament fostei?????????????? Asta mi se pare de neacceptat.....

Imi pare rau daca te-am suparat, nu asta a fost inentia mea
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]