View Single Post
  #78 (permalink)  
Vechi 19 iul 2019, 10:41:41
Q88's Avatar
Q88 Q88 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac
Date: 167cm, 61.1kg
Mesaje: 3.888
Aprecieri acordate: 3.738
Am fost apreciat(a) de 3.920 ori in 2.164 mesaje
Implicit Re: Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+

Ei, și ieri am trecut prin grele incercări

Meniul de ieri, ziua 4:

MD: iaurt cu fulgi de ovăz
G: o bucată mică de pepene roșu, o piersică
P: salată de roșie, castravete, porumb, mazăre, ardei gras și ton
C: 3 chiftele de curcan cu suc de roșii, 6-7 caise

Pentru că am fost pe drumuri și am ajuns la 7 acasă (depășind ora 6:30 pentru cină) și m-a mai ținut și vecina mea de vorbă, plus alte telefone, am ajuns să mănânc la 8 seara. Aproximativ 6 ore de la masa de prânz.
Nu vreți să știți ce foame aveam și cât de mult mă ardeau tălpile să mă duc după înghețată sau orice altceva dulce.

Probabil a scăzut glicemia destul de mult și cumulat cu ultimele obiceiuri proaste, dobândite în ultimele luni, cu greu am reușit să mă abțin și să nu mă duc la Lidl după înghețata mea preferată cu ciocolată albă și migdale.

Noroc tot cu vecina, că îmi dăduse acele caise. Pur și simplu simțeam nevoia să ronțăi.
În mod normal, îmi sunt suficiente 3 chiftele de curcan cu suc de roșii și busuioc, chiar fără legume lângă ele, dar probabil glicemia mea scăzuse mult.

Așa că vreau să mă reîntorc la regulile de aur Montignac.
Eu când respectam cele 3 mese și 2 gustări la intervale de 3 ore, mi-a mers foarte bine, am slăbit, foamea nu am simțit-o, ci din contră, mă trezeam energică de dimineață. Și ultima masă, cina, era la 18:30, cel târziu 19 și mă culcam în jur de 11 noaptea.
__________________
Un om de succes este acela care poate construi o fundație solidă cu cărămizile pe care alții le aruncă în el.
Nu este niciodată prea târziu să te reinventezi 30+
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1443416
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Q88:
niculina04 (19 iul 2019), nikytour (19 iul 2019)