View Single Post
  #782 (permalink)  
Vechi 21 feb 2010, 12:16:35
Liviutzza's Avatar
Liviutzza Liviutzza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta South Beach

Citat:
Anterior postat de frostedreindeer Vezi mesajul
hehe şi eu am păţit treaba cu bulionul..dar e ok..poţi să bei liniştită şi la gustare dacă mai ai poftă

cât despre pofte...trebuie să le ţii în frâu(cele legate de alimente ne permise în faza1) eu m-am abţinut de la tot ce avem interzis astea 2 săpt şi rezultatele nu au întârziat să apară...şi chiar şi acum deşi weekendul ăsta mi-a luat liber de la faza1 tot nu am poftă de nimic dulce ...am gustat nişte bombonele aseara..dar vrea sa zic că nu am murit de pofta lor...cu timpul o să vezi că dispar de tot poftele..sau cel puţin te obişnuieşti cu ele

app, de câte zle ţi faza1?
aaaa mai am o gramadaaa azi de abia sunt in a 3a zi..poate de asta si poftele asteadar stiu ca o sa imi treacamai pap niste fistic la gustari si gataAzi am in plan sa fac un pui umplut cu lamaieee yumyy
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]