View Single Post
  #795 (permalink)  
Vechi 30 mar 2010, 14:44:10
crina38's Avatar
crina38 crina38 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Ai dreptate sa procedezi asa, Crina, dietele cu calorii putine dau rezultate pe termen scurt da pe urma cand scapi in frigider...Pui dublu la loc.Ai ales strada buna, bafta

merci, merci, sper sa ma tinaEu nu am tinut regim niciodata.Am oscilat mereu intre 63-67-69kg si slabeam asa fara regim, nici sport nu prea am facut regulat
Dar la 84kg trebuia sa iau o hotarare.Sincer ma mir ca am renuntat aproape de tot la dulciuri( exceptand zaharul din cafea si iaurtul cu fructe).Mie imi plac dulciurile la nebunie.Dar sunt f. incapatanata si daca-mi pun ceva in cap trebuie sa reusesc
Intradevar nu prea am rabdare, dar mi-o educ aici cu voi, cand vad cat ati slabit voi, tot asa cu regim si RABDARE.De abia astept sa treaca timpul si sa mut si eu tickerul considerabil
Ce am reusit pana acum am reusit fara prea mari privatiuni, ma asteptam sa fie mai greu.Chiar sunt multumita la cum mi-a reactionat corpul pana acum
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]