View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 17 iul 2013, 10:40:01
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Eurovita MultiVital A-Z

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
nup .. vitaminele nu ingrasa, nu au de ce .. din contra, te ajuta sa slabesti pt ca iti ofera necesarul zilnic pe care poate nu il iei din alimente .. se spune cum ca ar da pofta de mancare .. nu cred, poate doar anumite vitamine din tot complexul dar cat de puternice sa fie . sunt destule vitamine si minerale care chiar ajuta metabolismul si il fac sa functioneze cum trebuie ... de anticonceptionale ce sa mai zic? alea dau o pofta de mancare a naibii de rea !


chiar sunt curioasa de cele fitness eu mi`as mai lua imunitate, pt ca au multe vitamine in ele

apropo, ca tot suntem la subiectul asta .. ce ziceti de calciu vara ?? eu din iarna am lipsa de calciu si cred ca s`a agravat si mai rau ! chiar ma simt de multe ori slabita si in plus incep sa mi se manance dintii, sa apara din ce in ce mai multe carii .. oasele imi trosnesc permanent .. ma duc si la sala si transpir, deci elimin destul .. dar am inteles ca nu se ia vara .. pai si daca imi vine rau si lesin?? mananc f multa branza si iaurturi insa organismul nu mi`l asimileaza
Nu toate anticonceptionalele cresc pofta de mancare, si in orice caz efectele variaza de la organism la organism.

Daca ai nevoie de calciu iei si vara de ce sa nu iei
Dar oricum daca nu-l asimilezi nu prea te ajuta sa iei calciu, vorbeste cu medicul, exista medicamente care te ajuta sa-l asimilezi.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]