View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 10 apr 2010, 20:16:18
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Regimul Scarsdale Vegetarian

Citat:
Anterior postat de auraz Vezi mesajul
Hristos a inviat!
Nu am mai avut timp de citit! Am tinut vreo 2 saptamani Scarsdale vegetarian. Cred ca am dat jos atunci vreo 2,5 kg. a fost una din perioadele cele mai stresante pt mine, din cauza schimbarii alimentatiei si a faptului ca mereu trebuia sa fiu cu regimul si retetele in mana. Apoi , cand am inteles principiile, nu am mai putut tine exact, pt ca incepuse postul pastelui si din cauza programului meu mancam micul dejun la pranz, pranzul la cina si cina.....pe la ora 22, deci aiurea.
Cu stilul asta dadusem cam 6 kg in 6 sapt, dar fara foame si mai ales ca nu reuseam sa beau apa,3 l cat mi se recomandase - cantitatea care o consider esentiala pt slabit! Dar pentru asta trebuie sa stai pe langa toaleta sau sa porti pampers! Am mers minim 40 min pe jos, seara, fara ....plase !
Apoi am tinut vreo 3 zile de post total pe sapt, 2-3 sapt si am ajuns la 9 kg minus, dar cred ca de sarbatori am pus vreo 2 kg inapoi. De luni, incep ofensiva, cred ca tot cu scarsdale vegetarian, dar nu mai cred ca o sa ma las terorizata de meniul impus si de un fel de mancare la pranz si alt fel de mancare la cina, mai ales ca eu plec dimineata la ora 6.30 si vin pe la aceeasi ora seara, deci ar trebui sa duc totul cu mine la servici!.Cele mai usoare zile au fost cele in care aveam fructe la pranz sau branza
Dk m-am ingrasat e din cauza dulciurilor, a painii, pe care aproape am reusit sa o reduc la max 2 felii pe zi ,mancatului seara si zic eu a carnii, care in combinatie cu dulciurile au devanit o bomba in stomacul meu!
Deci dk reduc painea, tai mancarea de dupa ora 19 , beau apa si merg 40 de min pe jos/ zilnic in urmatoarele 2 sapt, zic ca ar trebui sa vad rezultate in ciuda varstei mele. Succes tuturor!
Ati aflat careva de rezultate cu AB CIRCLE PRO? Oare e numai reclama, sau chiar e varianta de slabire, pt cel care au deja probleme cu coloana si exercitiile de abdomen o solicita si mai mult?

Adevarat a Inviat

Woaau, pai ai slabit foarte bine in acest timp, felicitari Vad ca a avut rezultate bune Scarsdale

Legat de aparatul sau ce este, nu stiu nimic, dar de obicei aparatele comercializate prin teleshopping nu prea sunt bune la ceva.

Nu e obligatoriu sa faci abdomene Poti incerca callaneticsul sau pilatesul sunt usoare si nu solicita spatele.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat