View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 14:15:39
Sylvester's Avatar
Sylvester Sylvester este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Dragele mele,

Nu numai ca sunteti niste Slabute dragute, dar sunteti si niste fete deosebite!
Multumesc, voi tine cont de sfaturile voastre si ma voi gandi serios la ceea ce imi spuneti.

Nu voi abandona Slabutele, voi scrie mereu aici, voi citi si voi tine pasul cu voi .

Inca nu am inteles prea bine dieta Monti si de aceea voi mai adresa intrebari pana ma voi prinde.
De exemplu, nu stiu clar cum e cu mesele glicidice, etc. Cum se numeste o masa la care am mancat supa crema dovlecei a la Sylvester (e postata la etajul VIII), salata verde cu ciupercute crude si pietp pui la gratar? Acest meniu e valabil si in Faza II, am verificat . Deja am facut un pas inainte- multumesc . Cate ore trebuie in mod normal sa treaca de la un astfel de pranz pana la cina?

Intrebare: Monti da un exemplu de cina de felul urmator: supa de legume, salata verde, pui fript, sparanghel gratinat si branza Brie si Camembert- ce parere aveti de aceasta branza? in ce cantitati se mananca seara? Sincer, eu nu am mancat niciodata astfel de alimente.

@Effegi- nu te descuraja ca ai papat o inghetata, vei recupera zilele urmatoare . Daca ai vreo reteta de inghtata Monti, nu ezita sa ne spui . Pe caldura asta, imi vine sa ma pitesc in frigider .




Sunteti cu adevarat speciale!
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]