View Single Post
  #8 (permalink)  
Vechi 19 aug 2011, 08:19:11
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Legume si fructe dupa desert

Citat:
Anterior postat de fllory Vezi mesajul
Bine sa lasam fructele de-o parte...cu legumele? Ce parere aveti? Defapt intrebarea mea nu se invartea numai in jurul merelor pt ca oricum era recomandata doar o feliuta de mar nu o lada...mai mult accent se punea pe legume de orice tip.
Si parerea mea e ca daca vrei sa slabesti poti manca si un castravete dupa o gogoasa plina cu ciocolata. Eu una as face orice daca as stii ca nu se depune
Chiar si daca nu s-ar pune, nu m-as baza prea tare pe o astfel de combinatie: gogoasa cu ciocolata e un junk food cata vreme nu ai facut-o tu in casa, iar daca o faci tu este un aliment dezechilibrat, cu mult dulce si grasimi rele, de care trebuie sa te feresti. Obisnuinta de a manca alimente de genul asta trage organismul inapoi, te lasa fara energie si iti creeaza/intretine dependenta de dulce. Orice artificiu prin care "nu se pune" gogoasa este un mod de a-ti fura caciula
Ideal ar fi sa elimini din alimentatie alimentele pe care toate dietele le ponegresc (pe buna dreptate) cum sunt grasimile rele, carbo rai, si sa faci abuz de legume si vegetale cu imaginatie gastronomica prin care sa ai diversitate de gusturi in farfurie...
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat