View Single Post
  #801 (permalink)  
Vechi 20 aug 2011, 13:52:05
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul slabutelor motivate -vrem deci putem!

Citat:
Anterior postat de Raema Vezi mesajul
Buna fetele,va urmaresc de ceva timp din umbra si imi place ca sunteti active si ambitioase.Ma primiti si pe mine printre voi?Nu de alta dar mi ar prinde bine sa isi dea cineva cu parerea unde gresesc,daca gresesc,mai ales ca eu am slabit deja cam mult,in 5 saptamani 8 kg.Nu ca nu mi-ar placea insa ma si sperie ritmul asta.Pana acum mi-era teama de platou,acum mi e teama ca s-au dus prea repede kg.Si ca sa nu aruncati cu pietre dupa mine cand veti citi 8 kg in 5 sapt,mentionez ca tin hipocalorica,in general 1000 calorii/zi-ocazional 1200 si nu consider ca m-am infometat.Asa am inceput,venind dintr un stil de viata total nesanatos si 100% sedentar si nu indraznesc sa maresc nr caloriilor chiar daca am adaugat activitate fizica 6 zile pe saptamana.Va pup pe toate
Salutare !
Bine ai venit!!!
Nu dam cu pietre in tine ,desi 8 kg in 5 saptamani este cam mult!
Imi pare bine ca nu scazi sub 1000kcal! Nici sa nu faci acest lucru!
Iti urez multa bafta in continuare!!!Felicitari pt activitatea fizica!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]