View Single Post
  #81 (permalink)  
Vechi 02 mai 2010, 21:55:29
lavydor's Avatar
lavydor lavydor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mai 2010
Locaţie: Pordenone, Italia
Vârsta: 43
Dieta: Personalizata
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 877
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mirese in 2010 :)

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Buna Lavy
Felicitari pentru stilul de viata ales, pentru ca faci miscare si... casa de piatra !
Sa vedem... daca te putem ajuta cu ceva
1. Nessul il bei cu zahar? Daca da, incearca zaharina/fructoza.
2. Am inteles eu bine... mananci salate si ton de o luna? As putea sa iti sugerez sa incerci South Beach faza 1pentru 2-3 saptamani. Renunti la carbohidrati (adica la fructe... ca astia sunt carbohidratii tai din cate inteleg) si consumi doar grasimi sanatoase.
3. Incearca sa faci minim 30 de minute zilnic de cardio e cel care arde grasimile si te tine in forma
Cu prietenie,
Iulia (mireasa de 2011)
Buna Iulia, sa incerc sa iti raspund: nu consum zahar nici indulcitor la cafea sau ceai sau la vreo cana de lapte, nici macar miere de albine. Daca renunt la fructe, totusi nevoia de dulciuri cu ce o compensez? Ma poti ajuta printre altele sa inteleg ce inseamna South Beach? ..si daca nu cer prea mult o...reenumerare micuta a alimentelor ce contin grasimi sanatoase? Pot renunta la orice aliment doar sa stiu cum sa ma lupt la momentul respectiv cu unele carente. Cat priveste un 30 min de cardio, ma reapuc de alergat (cu bicicleta merg zilnic un 30 de min in oras, si e setata la treapta cea mai grea)
Multumesc anticipat!