Subiect: Jurnal Adella
View Single Post
  #8180 (permalink)  
Vechi 11 oct 2010, 15:17:42
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Buna, draga mea !
Am venit sa te salut si sa-ti aduc un ceai de echinacea, ca-i cam tarziu pentru coffee
Azi am avut un pic de treaba, am umblat sa fac niste acte, am trecut pe la facultate, am sunat la facultate, am facut xeroxuri, am trecut pe la scoala de soferi, ca vrea si Dani sa fie sofer... pe scurt, m-am intors acasa cu un munte de hartii
Am multe de facut in perioada ce vine, asa ca mi-am mazgalit agenda frumos, am scris in fiecare zi ce-am de facut si parca m-am mai linistit.
Acum trebuie sa strang rufele de la uscat si sa fac un pic de curatenie, apoi sport apropo, azi a facut si Dani 1.6 km pe eliptica era stors de oboseala dupa aia !
Cat despre dieta, incet incet m-am apucat de treaba. Inca mai trisez cu cate un mar sau ceva dulce (incerc sa tin Sb faza1 ), dar mai bine asa, decat sa fac ravagii in continuare. O sa incerc sa ma cantaresc abia lunea viitoare, ca ma cam intristez daca nu vad rezultate.
Am fugit la treaba, te pup dulce dulce
Opaaaa ..Iulia
Stiu cum e alergatura pentru acte ..trebuie sa-ti schimbi buletinul si toate cele
Felicitari pentru sport lui Dani si tie ,am vazut ca ai facut 10 km
Multumesc de ceai ,e bine-venit ..nu am deloc cafea in casa si nici al meu nu m-a lasat sa iaustie ca daca e in casa poftesc si imi face rauuneori e mai rau ca mama
In privinta cantarului eu te sfatuiesc sa te urci cand simti ceva la pantaloni ..atunci satisfactie
Spor la treaba ,vad ca ai multa , ai grija de tine
Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Zilele astea ajung si eu dupa musama. Am facut curat in bucatarie si acum chiar e nevoie de musama noua. E chiar ieftina, sper sa gasesc si eu tot la banii astia.
Ma bucur ca e mai bine puiul tau.
Ooo ..harnicuta nu gluma si la mine trebuie putin aspirat insa il astept pe al meu ca l-am cam cocolosit am ramas si eu surprinsa cand am vazut pretul mi-am luat si un bol de supa ..adica o ceasca imensacu 3 lei
M-am cam speriat cand l-am vazut ..dar ma bucur ca doarme ..o sa-l urmaresc si daca mai da afara si maine voi merge cu el la veterinar
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]