View Single Post
  #844 (permalink)  
Vechi 20 feb 2012, 22:54:34
patratel's Avatar
patratel patratel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 23 ian 2011
Locaţie: tg-mures, Romania
Vârsta: 38
Dieta: South beach
Date: 160cm, 53.8kg
Mesaje: 1.822
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)

Citat:
Anterior postat de eliza david Vezi mesajul
Azi dimineata am fost foarte fericita cand m-am cantarit, imi arata -800g , dar abia joi fac o saptamana. Sper sa am ce schimba la ticker atunci :d
Faptul ca mi-a aratat o scadere acolo, m-a ambitionat sa ma tin de treaba aci Daca macar s-ar mentine scaderea asta...
felicitariii de scadereeeeeeeeeeee tot asa Eliza

Citat:
Anterior postat de dana88 Vezi mesajul
Fetelor, pentru deseara mi-am cumparat sa mananc 1 conserva de ton si 1 conserva de porumb dulce.Ce ziceti de porumb in dieta?


eu sunt innebunita dupa porumb.. l-as manca oricum


Citat:
Anterior postat de Monica35 Vezi mesajul
Eu fiica-mii când tuseste ii dau ceai de ceapa:1ceapa necuratata de coaja,jumătate de măr pt.gust,le fierb cam 10min, apoi opresc si mai pun o felie de lămâie.Neaparat indulcesc cu miere!Ceapa e antiinflamator,si ceaiul asta îl fac mult iarna...De asemenea pt. Tuse mergi la o farmacie homeopata si caută Stodal,granule.Daca tusea e mai mult la somn sau când stai intinsa ia Drosera 9 ch.,e homeopat.....3 granule când te culci si apoi dacă mai tusesti dizolva in 50ml. Apa 3granule de Drosera si ia din ea pana te linistesti.M-a apucat chefuri de vorba ,dar eu o tratez pe cea mică numai homeopat si de 5 ani nu a mai luat antibiotice.Si are 3ani de grădinita cu viroze,febra,gât inflamat ,paraziti intestinali,tot ce-ți oferă colectivitatea! Sănătate multă si răbdare cu cel mic!

am avut si eu o perioada cand am incercat homeopatele si pe mine si pe asta micu.,.... la noi efect 0..... nici osscilo nici stodal si nu stiu cate si mai cate nu au dat nici un rezultat.... si atunci m-am lasat pagubasa.....
eu pe asta micu il tratez cu aerosolii cand e bolnavior... a fost de putine putine ori baolnavior, antibioticc a luat decat odata in vioata lui si aia inainte sa cumpar aparatul... eu il recomand cu toata caldura ca e minunat



Citat:
Anterior postat de dana88 Vezi mesajul
Fetelor, eu la capitolul sport fac mai mult doar bicicleta(aprox 30-40 min pe zi) ce ziceti este eficienta?A mai facut cineva doar bicicleta(de camera), stiti cam in ce zone actioneaza

bine ca il faci si pe ala... eu sunt varza la capitolul atsa.... si de ats anu slabesc ca si anul trecut ca anul trecut combinam cu sportul... anul asta pauza totala
__________________

Răspuns cu citat