Subiect: Rina 90" s
View Single Post
  #845 (permalink)  
Vechi 04 iul 2010, 23:16:18
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Rina 90" s

Citat:
Anterior postat de Rrush Vezi mesajul
Bine te-am gasit Nico!
mama face un fel de supa dietetica de varza si ma gandeam ca e ok daca strecor pt ca pune si alte legume cand o face am sa incerc si asa si daca nu merge atunci faci din cubulete.
Maine pap iaurt sau shunca slaba pot? si cu o salata
EU cred ca e buna supa pe care o face mama ta! doar sa o strecori!

ZIUA DE PROTEINE
PRÂNZ: alegeţi între carne de pasăre, vită, porc, iepure, curcan, vânat, peşte, fructe de mare, tofu (brânză din soia) sau proteine de origine vegetală. ■ Pe lângă proteinele alimentare, preparaţi multă salată proaspătă sau alte legume, xii ■ la abur, înăbuşite sau sote - cât mai sunt încă crocante. Şi nu uitaţi: o felie de pâine şi 0,3 litri de supă simplă, dacă doriţi. Beţi supa la sfârşitul mesei. Nu combinaţi diferitele tipuri de proteine alimentare (carne şi lactate, carne şi ouă sau lactate şi ouă).
UITE ce scrie in carte despre ziua de proteine ,deci nu stiu ce sa zic de sunca slaba,dar iaurt ai voie sigur!
eu nu am mancat niciodata sunca ,dar am mamcat carne de pui,ton in suc propriu,sau omleta +salata de cruditati,peste la gratar ...
si eu am maine zi de proteine si am decis sa imi fac omleta simpla+salata de rosii si castraveti
sper ca ti-am fost de folos!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]