View Single Post
  #86 (permalink)  
Vechi 16 iul 2010, 23:29:36
kore's Avatar
kore kore este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Odense, Danemarca
Vârsta: 35
Date: 170cm, 71.3kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul unei curioase - Extincteva

Citat:
Anterior postat de extincteva Vezi mesajul
buna ianna
uitasem ca slabitul este un lucru greu. metodic de fapt
uitasem chiar si cum imi caram picioarele dupa mine dupa sedintele criminale de alergat
uitasem cum e sa fi dependent de dulciuri
Simt ca toate informatiile astea trebuie sa le reinvat ca sa slabesc. Credeam ca de data asta va fi simplu.

nici nu stiu cu ce sa incep
incepe prin a renunta la toate tampeniile alea de batonea proteice sau cum s-or mai numi
desi scriu multe pe ambalaj, inauntru nu sunt decat E-uri si prafuri artificiale...nu stiu cum altfel sa le numesc...nu am folosit/mancat in viata mea asa ceva si nici nu sunt curioasa
ce am observat la tine in jurmal/meniu....nu mananci pranzul, micul dejun nu e suficient ca sa iti dea energie pt o zi intreaga...cina consta in mult prea multa mancare...si mananci f multa paine...de dulciuri nu mai zic pt ca alea sunt si slabiciunea mea
sper ca nu te superi pe mine pt ce ti-am zis...dar de asta suntem aici
__________________
Jurnalul meu: Vreau si pot !
kore, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]