View Single Post
  #8786 (permalink)  
Vechi 06 oct 2010, 14:28:56
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Am avut tranzit,tot timpul cand ma cantaresc ies afara si sunt imbracata in costumul Evei.
M-am saturat de tot Nu am mai mancat dulciuri de duminica. Dar cantarul meu in loc sa o ia in jos,tot in sus o ia. cu 500g,acum cu 100g. Nu mai inteleg nimic.
Fac si sport si nu mai mananc multe prostioare si tot in sus o ia. Si cm nu o ia in jos,ca sa zik sa pun masa musculara.
Nu ai voie sa fii trista si dezamagita ,suntem aici sa te sustinem
Incearca sa bei mai multa apa cand ai pofte ,sa nu mai papi dupa 6 ..Anca a fost tare incantata cand a reusit sa manance mai putin seara si nu mai tarziu de 6 ,a dat jos mult mai repede decat a crezut ,mananca pranzul cat mai consistent ,pentru seara rezuma-te la 100 grame carne slaba cu salata de legume,sau o salata de legume cu branzica si ou ,sau iaurt ,un ou fiert ..cina cat mai slaba si binenteles mic dejun cat mai hranitor ,cine stie ,poate sa fie si efectul frigului ,daca te panichezi faci mai rau ..incearca sa o iei treptat
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]