View Single Post
  #88 (permalink)  
Vechi 15 iun 2010, 15:15:24
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Viata noua...jurnal nou! - Dienusha

Citat:
Anterior postat de dienusha Vezi mesajul
Cam asta fac si eu...incerc sa elimin prostiile si sa mananc cat mai "curat"...deocmdata nu imi iese 100% dar perseverez.
Am eliminat total:
*mancarea de fast-food,
*sucurile cu zahar, inclusiv cele de fructe, mai beau cate un cola diet
*dulciurile si produsele de patiserie
*painea alba

Evit sau consum in cantitati mici:
*mezelurile
*pizza (mai fac eu acasa si pun ingrediente mai sanatoase)...pizza e slabiciunea mea
*ulei, margarina, unt
*cartofi

Mananc:
*orice altceva gatesc dar incerc sa gatesc sanatos
*duminica e zi de rasfat eu si iubi gatim de obicei impreuna in week-end si ne-am propus sa facem ceva dulce in fiecare Duminica..de ex Duminica am mancat o clatiita, cealalta duminica o felie de chec cu cacao si stafide, duminica de dinainte am mancat Galusti cu prune.

Ideea e ca incerc sa mananc sanatos pe termen lung, cu mici exceptii. Cat sunt la dieta numar calorii iar cand o sa fiu la mentinere si modelare o sa merg la sala si o sa cresc numarul de calorii. M-am saturat de slabit-ingrasat-slabit...de data asta vreau sa slabesc si sa raman asa!

Am ajuns la 62 de kg...nu am mai avut greutatea asta de pe la 17 ani...deci kilogramele se duc mai greu acum, ca s-au obisnuit cu mine Asa ca incerc sa am rabdare...pentru ca nu vreau sa slabesc si sa imi atarne pielea sau sa fac vergeturi.

De cateva zile nu mai manac dupa 6...si am vazut ca nu se moare din asta si incerc sa ma hidratez suficient.

Ce sa iti mai zic?
sper sa reusesc...
Eu cam asa mananc ..cu mici exceptii,plus ca mananc foarte multe fructe
de exemplu ieri seara am sarit peste cina si am mancat 1 kg necatarine + o banana
__________________
Una din cele mai mari slabiciuni ale omenirii este frecventa cu care se foloseste cuvantul ,,imposibil,, .Napoleon Hill

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...te-2612-6.html
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]