View Single Post
  #882 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 08:44:03
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Neata fetelor,

Roxi, imi pare rau ca esti bolnavioara, dar nu exagera, ia pastilele chiar daca au zahar ( cat zahar poate fi intr-o pastiluta?! si siropuri, daca trebuie. Important este sa te faci bine, altfel nu vei avea energie pt dieta! Pupici si spor la scoala!
Cristina, nu fi suparata, la cat ai fost de cuminte, sigur s-a dus tot ce ai vazut in plus la cantar
Anda ( Musette), ai avut un Md PL, iar wasa trebuia sa aiba 24% fibre, altfel nu e buna combinatia. Wasa cu mai putine fibre poti manca doar cu glucide ( fructe, gem cu fructoza, branza 0 , lapte 0 )
Daca esti in oras la pranz, poti alege o salata, merele s-ar putea sa-ti dea senzatie de foame. Salata sa fie fara crutoane sau cartofi, porumb. Sau poti lua o ciorbita, chiar daca are putin morcov, dar sa fie fara cartof, friptura la gratar cu salata...variante sunt destule
Crissa, drum bun spre capitala!

Eu m-am trezit cu un inceput de raceala, imi e f frig, beau un ceai, iau un paracetamol si sper sa fie bine.

Va pup si sa aveti o zi superba
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]