Subiect: Jurnal Adella
View Single Post
  #8896 (permalink)  
Vechi 13 ian 2011, 13:28:31
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de di3rvcil Vezi mesajul
Stiu sentimentul, si eu patesc la fel cand vine vorba de animalele strazii. Numai mama stie cate suflete i-am adus de pe strada, si din pacate nu toate situatiile au avut un final fericit. Dar mergem mai departe, cu speranta ca intr-o buna zi cineva va lua atitudine in ceea ce priveste saracele suflete, si le va ajuta, pe cat posibil.

Iar in ceea ce priveste jobul, stiu. Eu din Martie sunt fara job.
E greu in momentul de fata, dar nu prea ai ce face.
Daca aud si eu ceva in jurul meu, sau daca ma cheama la un interviu undeva si mai sunt disponibile posturi, iti dau un pont.

Eu caut pe limbi straine - traduceri, call centere, etc... Asta e cel mai viabil domeniu in momentul de fata.

Nu mai fi suparici!
Asta e ,se mai intampla si lucruri neplacute in viata, e important ce invatam dupa
Multumesc mult de grija ,astept si eu un telefon magic ,se cam lasa asteptat
Cu limbile straine cam slabut ,adica stiu engleza la nivel conversational ,franceza vreau sa o aprofundez sa o stiu tot la nivel conversational ..stiu din toate cate putin ,si e tare aiurea ,zilele astea ma si gandeam ca m-as apuca de o a 2-a facultate dupa master ,vegetez eu
Mult succes si tie
Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
of Ade e intr-adevar trist ce ai patit tu cu acel sufletel nevinovat e mare pacat ca nu are nimeni grija cum conduce si asa se fac atatea accidente... mi se pare incorect sa-ti pese daca iti lovesti masina sau intarzii la serviciu, dar daca trimiti un caine sau o pisica la moarte nu nu ii pot intelege pe multi soferi...

nu mai fi trista in legatura cu interviul, se vor mai gasi ocazii, sunt sigura in ce domeniu era locul ala de munca? tu esti o fata foarte draguta si desteapta si o sa iti gasesti ceva, sunt sigura cand te astepti mai putin sare iepurasul
Da Livia ,ciudat e ca nu stiu ce simt ..ma simt impacata ca nu a trebuit sa mai sufere ,dar ma simt si vinovata ca nu am putut face mai mult ...e ciudat ...
Multumesc mult de gandurile frumoase ,cu siguranta va sari iepurele ,insa e enervant pentru ca totul depinde de a-mi gasi eu un job ca sa ne putem implini anumite lucruri ..si parca nu mai am rabdareparca nu stiu nimic ...probabil e normal sa ma simt nesigura atata timp cat nu am muncit serios pana acum ,nu stiu ce implica ...mai astept o saptamana telefonul promis si cred ca voi incepe sa fac compromisuri

Voi ce faceti?
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]