Subiect: Jurnal tamisa29
View Single Post
  #9 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 03:52:17
tamisa29's Avatar
tamisa29 tamisa29 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2010
Locaţie: Philadelphia, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 40
Dieta: 1500 calorii/zi
Date: 165cm, 50.5kg
Mesaje: 32
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal tamisa29

Meniul de azi:
md 9:00-10:00 yams (sweet potatoes) cu "crenvusti" de soia (SmartLife) 500calorii
g 10:30 piftelute soia 140cal
g 12:00 mar 120cal
g 13:00 baton cu unt de arahide, cereale si proteine 270cal
g 16:00 2 mere mari 300cal
c 17:30 1 mar mare 150cal

Total aprox 1500cal

In plus, am mers dim 30min pe jos si inca 60min seara.

Dar, ce e foarte important, acum, seara, sunt ocupata cu scrisul pe forum si e o activitate f placuta si relaxanta, nu mai e nevoie sa mananc ca sa ma relaxez. Ma bucur ca mi-am gasit gasca aici.

Big hugs to all of you!!!!

Am descoperit, de asemenea, cateva articole bune, Sfaturi de pe forum adunate, precum si subiectul legat de binge eating, din care vreau sa citesc absolut fiecare mesaj, incet, incet

In concluzie, sunt un om fericit!

@MadaTm and @Sonya

Multumesc din suflet, Mada, ca m-ai citit, precum si tie, Sonya ca mi-ai facut primirea aceasta calduroasa. Plenty of hugs!!!!

Draga Mada, targetul meu de 47 este ca sa nu sar peste 49; nu prea pot mentine greutati asa de mici fara sa fac vreun soi de depresie. Nu stiu ce conformatie am, insa e adevarat ca am nevoie de sport. Anul asta, insa nu-mi mai permit abonament la sala; anul trecut mi-am facut dar nu m-am dus decat de cateva ori, spre rusinea mea. Asa cum mai spuneam, problema mea e ca eram in curs de ingrasare, iarasi. O sa ziceti ca sunt duuusa, dar eu n-am avut mai mult de 55kg vreodata, deci n-am avut BMI iesit din limite, insa sunt extrem de inactiva si lipsita de pofta de viata cand trec de 50 de kg, devin iar depresiva.. etc In plus, a manca 4000cal pe zi, in medie, e strigator la cer, ca sa nu mai zicem de gaura in buget, precum si riscul suprasolicitarii pancreasului... O alta problema a mea este ca nu-mi prea place mancarea gatita, eu as manca numai aperitive si rontaieli.. tare as vrea sa invat sa imi placa mancarea, nu junk-ul.

Azi, de ex, am mancat prea multe mere, trebuia sa fi avut macar o portie de mancare calda, dar a trebuit sa iau toate mesele @work, asa ca n-am avut incotro... Si inca ceva... I get frustrated daca mananc ceva ce nu-mi place; adica o sa caut mereu sa imi rascumpar neplacerea mancand altceva, care sa imi placa si, evident, in cantitati industriale...

But that's the old me. Acum incerc sa ma schimb si ma bucur ca am feedbackul vostru.

Pupici multi!!!!

Ultima dată editat de tamisa29; 27 oct 2010 at 03:56:44.