Subiect: Jurnal Adella
View Single Post
  #9089 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 20:38:17
Adella's Avatar
Adella Adella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Neata,
Sunt de acord, e vremea mobilizarii si a kg pierdute!
La biroul la care lucrez pentru proiectul european toate colegele aduc bunatati, prajituri, checuri, ciocolata, covrigi, strudele... E foarte greu sa rezist, dar trebuie poate pana de Craciun ma vad si eu mai supla cat de cat.
Hei ,
Azi a fost o zi apropiata de ce trebuie Usurel o sa iau drumul drept

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
I-ati la pachet cat trebuie. Iar pt MD te poti trezi cu 5 min mai devreme, nu ai nevoie de mai mult. Sau mananci ceva simplut, dar care sa-ti tina de foame. Si eu sunt la fel cu anumite lucruri, asa ca la munca imi iau o portie de fructe, cat consider eu de mare, sau un pumn de migdale ambalate individual.
Buna Anca ,
Buna ideea cu migdalele , sa le portionez si sa nu iau toata punga , ma crezi ca nu am timp sa mananc gustarile , trebuie sa fie maxim 2 fructe ..ieri si azi am avut un program mai lejer , dar nu sunt toate zilele la fel ...

Acum sa vin cu raportul :
Ieri am intrat de pe mobil , am scris un mesaj mare si plin de amanunte dar nu s-a trimis din cauza conexiunii.
Ieri am facut raportul praf :
Dimineata: iaurt+ banana
Pranz : ciorbita de porc ardeleasca + 1 felie pizza+ prajituri de casa bune facute chiar de managera mea-ieri a fost ziua ei + 2 pahare de pepsi
Cina: ciocolata calda + ceai, mult ceai si seminte cand am ajuns acasa ( ieri am iesit cu o veche si scumpa prietena )
Ieri ce sa zic , am ajuns acasa la 10 iar azi undeva pe la 8:30 ...
Asa.. azi e un raport cat de cat bun :
Dimineata : iaurt 3% grasimi
Pranz: ciorbita din gulas de vita + piept de pui valdostana(bacon+rosie+cascaval) + un Cola light
Cina: o rosie, ardei copti in otet , salam Victoria la gratar+ 6 masline si un pahar de vin rosu

Cam asta am mancat eu aceste minunate zile , am uitat de cateva amanunte , dimineata iau o capsula de fibre cumparate de la Plafar + o lingurita de miere si mult ceai ..incerc sa renunt la cafea , ieri nu am baut , azi am baut jumatate de cana si am aruncat restul in schimb ceai la greu
Aaa sa nu uit de miscare , ieri am ajuns tarziu si franta deci fara sport , azi in schimb am mers pe jos cam 1 ora.Plimbarea de seara

Va pupic si merg la somn
O seara minunata si o zi usoara maine!
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]