View Single Post
  #91 (permalink)  
Vechi 05 mar 2010, 10:02:30
shahla's Avatar
shahla shahla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 51
Dieta: nu m-am hotarat
Date: 168cm, 88.5kg
Mesaje: 309
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Shahla - 37 de ani , caut un stil de viata ( -20Kg )

Buna dimineata Animis !

Si de ce de la Ravena , ce are cafeaua aia ? O fi avand si un strop de amore !
Da , am fost si vara trecuta intro excursie cu auto propriu , doar noi doi . Am plecat din Ro pe 26Aug , pe 27 eram in Amsterdam , pe 28 in Heerenven , pe 29 iar in Amsterdam , pe 30 pe drum spre Italia ( fratele meu locuieste langa Torino intrun orasel Castellamonte , la 70Km de Aosta si la 80 si ceva de Chamonix , deci pe 29 noaptea eram prin tunelul Montblanc si ne-am cazat in Aosta . Pentru mine a fost prima data cand vizitam Italia . Cand am iesit din tunel m-a izbit un miros de cafea de ramaneai treaza fara sa consumi vreun strop . Nu am inteles daca era pe acolo vreo fabrica , dar cu tot sistemul de ventilatie al masinii mirosea a cafea , si din aia super aromata ! Mmmm ! Am vizitat Portile pretoriene din Aosta , apoi barajele hidro din zona unde locuieste fratello , am ajuns la 2300m altitudine , aveam o frica sa nu il apuce pe sotul meu vertijul si sa ramanem pe acolo agatati ! Am plecat pe 1 Sept din Castellamonte si ne-am oprit in Venetia pt o zi , in Ljubljana pentru un somn si acasa pe 2 Sept noaptea pe la 12 . A fost un tur de forta dar masina iti da libertatea sa te razgandesti oricand si sa schimbi traseul . Noi plecasem doar pt Heerenven la un concert si inca o oprire in Amsterdam ca mai fusesem dar nu te saturi de anumite locuri , dar in Olanda am schimbat traseul si am coborat spre Italia . Si acum tot cu auto vrem sa mergem , ca sa ne cazam undeva mai departe de expozitie , langa Lago di Garda , si de aici sa ajungem si in Milano pt o zi . Daca tot plecam de acasa macar sa vedem si ceva din Italia , nu ? Poate ne oprim si in Verona .
o zi buna sa avem !
shahla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 278 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]