View Single Post
  #945 (permalink)  
Vechi 31 ian 2012, 15:13:44
aleka008's Avatar
aleka008 aleka008 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 25 iun 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 104.5kg
Mesaje: 480
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul

Sa iti traiasca si bine ei revenit!

Nimic,ca azi toata dimineata am fost la urgente cu baiatul,care dupa ce a facut tratament ca a fost cu gatul inflamat si cu tuse,acum a facut si otita(la 15.5 ani,cand in viata lui pana acum nu a avut probleme cu urechile)..asa ca am avut "distractie" azi la urgente,la asteptat pe la cozi...apoi la munca
Maine sa fac si eu ceva de mancare
Ai slabit ceva nu gluma din 2010. Felicitari!
Sanatate pt baiat!

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Sa stii ca e simplu. Am firt puiul separat, am adunat spuma si apoi zeama am folosit-o la supa.
Am curatat 3 morcovi medii, un fir de praz si le-am pus la fiert in zeama in care a fiert puiul. Dupa vreo ora de fiert la foc mic am bagat blenderul, am condimentat, am pus un pic de ulei de masline si pui facut fasii. Am mai lasat un clocot dupa care am stins focul si am pus patrunjel proaspat tocat. Si gata! Recunosc ca am folosit un pic de vegeta de care se gaseste pe aici care, in afara de monoglutamat de sodiu, nu are nici un fel de ingredient straniu. E conforma. Si am lasat-o asa, mai grosuta, nici ca o supa normala, dar nici ca una crema, ceva intre. Mie mi-a placut f. mult.
Spor la ore!
Magda, multa sanatate baiatului. La ce friguri sunt in tara, nu ma mir. Deja imi fac griji cu venitul acasa ca eu m-am dezobisnuit de temperaturi din acestea. Acum se anunta si la noi cateva grade sub zero si eu deja simt ca daca ies afara intru in congelator.

Noapte buna fetelor!

Mada, sa stii ca sunt f. bune migdalele crude si nesarate!
Eu sunt reticenta cand vine vorba de morcovi fierti, mai strecor 1 la ciorba ca sa dea gust.. Tu esti in continuare la faza I?

Citat:
Anterior postat de oaname Vezi mesajul
fetelor va urez o zi usoara maine!

meniul meu pe maine suna cam asa:
Md: lapte degresat cu 2 wasa cu crema de branza facuta de mine ( br degresata, sare ,marar )
P: somon file la tefal cu brocoli si conopida, o felie mozzarela si jumate gouda, un iaurt gras cu sirop de algave
G: cioco 86%
C:probabil ciorba.ajung tarziu acasa si nu mai am timp sa gatesc ceva...iar ciorba e gata facuta,incalzita si pofta buna

e ok? sau sunt prea multe lactate? as putea sa beau ceai dimineata...
Eu am mancat si mananc lactate destule.. acum depinde cat de repede vrei sa scapi de kg.. asa zice si nea Monti dupa cate imi aduc aminte. Eu nu suport nici cele degresate integral, asa ca le aleg pe cele depresate partial, iaurt 2% si lapte 1,5%. Oare e o mare problema?


Cu ce seamana la gst siropul de agave? Vreau sa imi iau si eu dar ma tem ca dau banii de pomana.
Răspuns cu citat