View Single Post
  #96 (permalink)  
Vechi 05 mai 2018, 10:04:30
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Nu stiu altii cum sunt dar eu in fiecare zi ma hotarasc ca de maine ma apuc de o dieta radicala care in timp record sa ma aduca la forma perfecta dupa care voi aborda un mod de viata sanatos, bla, bla... care imi va permite sa imi pastrez deosebita forma pe care am obtinut-o cu sacrificii.
Si in fiecare dimmineata ma trezesc si-mi dau seama ca EU nu pot sa tin nici o dieta radicala. Asa ca ma decid sa abordez o dieta moderata - usor hipocalorica cu proteine de calitate, multe legume , putine fructe, multe fibre si grasimi sanatoase - evident fara E-URI SI dulciuri concentrate. Nu stiu e se intampla peste zi de uit toate aceste hotarari ( bineinteles cu promisiunea ca de maine intru la dieta aia radicala )

Asa ca azi dimineata m-am urcat pe cantar ca sa vad ca am ajuns iar de unde am plecat 63 kg. Si am decis sa tine dieta aia echilibrata cu 3 mese pe zi simaxim doua gustari in care sa ma incadrez in 1200 cal si sa fac miscare.

Va tin la curent cu evolutia
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
adinico (07 mai 2018), butterfly30 (05 mai 2018), corinnef (24 mai 2018), curly.light (12 mai 2018), lidiuta (06 mai 2018), LOREDANA99 (05 mai 2018), niculina04 (06 mai 2018), Zoe (05 mai 2018)