View Single Post
  #962 (permalink)  
Vechi 31 ian 2012, 22:02:17
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de ella 78 Vezi mesajul
Fetele vad ca vorbiti de fructe.Am gasit aici gutui...se pot minca?Ma gindeam sa fac niste dulceata cu putine fructoza...n-am mai mincat de cind eram mica si facea mama
DA....
Unde ai gasit?
Eu gasisem la un mag si de cateva ori a trebuit sa comand la ei cate 3 kg. Pt ca pe aici italienii nu cumpara si mi-au adus doar mie, special. Vreau sa spun ca anul asta am reusit sa manc ceva gutui, fata de anii trecuti cand doar am salivat cu gandul la ele.

La voi ninge?
Ca la mine a inceput de azi si maine e totul blocat, nu circula nimic pt cativa cm de zapada.. Nu sunt astia deloc pregatiti de iarna. Iar eu nu am cum sa plec de acasa, sunt izolata. Joi ar trebui sa ma duc la Genova si am deja emotii. Duminica ar trebui sa plec cu avionul in tara si are mi-e frica sa nu se anuleze zborul.

__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat