View Single Post
  #97 (permalink)  
Vechi 25 sep 2010, 17:40:13
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Wink Re: Sunteti vreuna vegetariana?

Citat:
Anterior postat de bst Vezi mesajul
Fetelor,voi n-aveti probleme cu dieta asta vegetariana?
Eu cand imi fac meniul intotdeauna exagerez cu carbohidratii si mananc prea putine proteine. Nu cred ca ma ajuta prea mult la slabire stilul asta de a manca
Consum zilnic produse lactate,am incercat sa mai limitez alimentele cu multi carbohidrati (desi cartofi fierti am mancat mai des) dar tot nu reusesc sa ajung la un echilibru.
Ma intreb daca sa mai continui asa sau sa incep sa mananc carne..?
buna
eu sunt vegetariana de aproape 2 ani, nu nu m-am ingrasat am remarcat doar ca diger mult mai bine si nu am "carente" de energie cum aveam cand mancam si carne

poti inlocui carnea cu peste, soia, ciuperci, leguminoase gen fasole, mazare, linte

si mai poti lua niste suplimente de proteine de la polen sau spirulina, ajuta

incearca sa nu mananci prea multi carbohidrati, indreapta-ti atentia spre legume fierte sau facute in sos, sunt ft multe combinatii si ft gustoase, trebuie doar sa ai rabdare sa le descoperi, mult succes

mai astept vesti de la tine, sau daca mai ai nelamuriri suntem aici unele pt altele
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat