View Single Post
  #990 (permalink)  
Vechi 04 nov 2015, 10:02:24
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.779
Aprecieri acordate: 5.352
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

azi aveam 63,6...cu 2 kg mai mult ca duminica asa ca am dat militaria jos din pod. am pus la treaba noul meu storcator de fructe pe care il adooooooor si i-am dat de treaba la niste radacinoase+ghimbir si lamaie. e fff bun. acum, intrebarea mea e, corina, orhidee, cele care am vazut ca beau sucuri, le beau asa cum ies din storcator? adica mi se par muuult prea intense ca gust, nu se pot bea direct. eu am pus 200ml de suc+500ml apa si tot e prea intens, mai trebuie diluat. si parca e prea gros...

o sa caut fisierul cu dieta young pt sanatate, ca aia pt slabit nu am gasit-o pe net si ma duc s-o printez ca vad ca de pe calculator nu pot sa o citesc ca nu ma lasa monstruletii si simt nevoia de ceva sa ma motiveze spre sanatate, nu atat spre slabit.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
anqutz (06 nov 2015), lidiuta (04 nov 2015), Michelina (04 nov 2015), Q88 (04 nov 2015)