View Single Post
  #9910 (permalink)  
Vechi 19 dec 2012, 09:22:03
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de rainbow Vezi mesajul
Neata Nico!nici noi nu facem mari cumparaturi,dar tre sa luam ceva,o sa avem musafiri de Craciun.
Nu mai mergem azi,ca s-a facut polei afara..si mi-e frica ca tot tre sa ies din casa,merg la pensat.
Spor la treburi sa ai Nico!
noi nu avem musafiri!cel putin pana acum nu s-a anuntat nimeni!
mersi la fel!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Neata!
Se zice ca fazele lunii influenteaza slabitul.

Nu cred 100% in asa ceva, dar cred ca fazele lunii ne influenteaza.Pe mine una, Luna Plina ma agita,nu ma lasa sa dorm si ma apuca toate poftele.
Se zice ca atunci cand e luna in crestere, creste si cantarul....iar cand e luna in scadere...scadem cel mai bine si cand ne apropiam de Luna Plina devenim nervosi,stresati si ne apuca poftele de interzise.

Si dimineata m-am uitat pe net si am citit ca incepand din 13 decembrie si pana de Revelion, luna e in crestere...ceea ce inseamna ca in perioada asta cantarul nu ne va fi prieten si odata cu apropierea de Revelion, vom fi asaltati de pofte (asta se intampla la Luna Plina-de Rev)...deci vom mai slabi usor si repede, doar dupa Revelion...deci mai avem ceve de asteptat pana atunci.
nu ma pricep in chestii din asta!
sper sa nu ajung la 100 kg!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat