View Single Post
  #994 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 19:59:22
dara's Avatar
dara dara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
pai am zis sa elimin efectiv motivul foamei ..deaceea am si mancat mai mult seara si tarziu...sa lupt doar cu partea psihica( pentru ca inainte chiar daca mancam la 22.00 tot ma sculam noaptea si mancam).Poate o sa razi dar argumentul forte care ma face sa nu mai mananc noaptea este ca imi pare rau de ce am realizat pana acum in astea 5 nopti

Asta imi e frica si mie ca si dupa cateva saptamani de nemancat consecutive, tot mai exista amenintarea de a recidiva.Dar eu voi fi acolo, sa veghez!
E un motiv f. bun sa nu dai cu piciorul la realizari
Pai daca mananci cu mai mult de 3 ore inainte sa te culci, ar putea fi ceva foame, dar numai tu poti afla daca e foame sau nu - cine altcine poate sti care e senzatia ta fizica din momentul ala?

Pai te pregatesti sa nu cedezi

Si in afara de a contra-argumenta gandul care apare legat de mancare noaptea (mai mult decat 'nu mananci!'), iti mai poti propune sa-ti amintesti de obiectivele tale (ca avem tendinta sa le bagam in fundal in momentul cand e mai mare dorinta de a uita de griji, de a ne 'razbuna' pt ce nu merge bine in rest), sa-ti argumentezi ca te vei indeparta de ele in loc sa te apropii.