forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   Jurnal Gea - o mamica in devenire (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/jurnal-gea-mamica-devenire-3995.html)

dorutza 21 iul 2011 10:14:45

Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 730386)
Salut Dorutza

Acum stii unde si pe cine nasesc :P
Sedinta de acupunctura este de 30 lei, mai scump ca acum 2 ani, dar incet incet da rezultate. Desi medicul mi-a spus initial ca voi slabi aproximativ 2 kg pe saptamana, pana acum am facut 7 sedinte de acupunctura si am slabit 1.4 kg.
Am incercat saptamana trecuta sa fac abdomene si bicicleta eliptica dar m-a durut spatele timp de 5 zile ca abia m-am miscat :( Am zis ca sportul il voi lasa, deocamdata, pana ajung la un 80 sau 77 kg. E foarte mare greutate pe coloana mea si nu fac fata.

Vreau sa scap de surplus pentru a putea sa ma joc mai bine si mai mult timp cu fetita mea, sa pot sa ii fac fata atunci cand va incepe sa mearga si sa fiu sanatoasa cat mai mult timp pentru familia mea. Ca voi reusi sa imi ating targetul in 2 luni sau in 6, finalul va fi oricum fericit. Ma ambitionez si voi reusi.

Ma intorc la treaba ca am ce face, dupa un concediu de 5 zile de dureri de spate :P, si ne vedem data viitoare.

Pupici la toata lumea :x

pfoa o caruta de bani.. nu te mai du asa des. du-te asa cum ne-am dus atunci de 2/3 ori pe saptamana.... sper ca ti-a trecut durerea de spate.... trebuie sa incepi sa schimbi si felul de mancare... si sa nu mai papam pizza.. nici eu nici tu..:P
sportul face bine, dar daca nu poti inca nu poti... pfoaa te asteapta niste dureri de spate cand o sa inceapa ana sa mearga ;;)

dar totusi probabil ca kg de sarcina sunt altfel... mai incapatanate :))
oricum de acuma incolo asta e scopul.. sa slabesti.. vei vedea acuma in cat timp...

eu trebuie sa-mi fac bagajul... mai am de calcat hainele lu bebe si apoi de pus toate in bagaj...
ma chinui cu niste crampe (gaze), ma taie diste dureri prin burta in fiecare dimineata si cateodata si seara de mor... sunt constipata si cred ca si de la asta....

pupici

Gea 22 iul 2011 09:36:25

Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 730444)
pfoa o caruta de bani.. nu te mai du asa des. du-te asa cum ne-am dus atunci de 2/3 ori pe saptamana.... sper ca ti-a trecut durerea de spate.... trebuie sa incepi sa schimbi si felul de mancare... si sa nu mai papam pizza.. nici eu nici tu..:P
sportul face bine, dar daca nu poti inca nu poti... pfoaa te asteapta niste dureri de spate cand o sa inceapa ana sa mearga ;;)

dar totusi probabil ca kg de sarcina sunt altfel... mai incapatanate :))
oricum de acuma incolo asta e scopul.. sa slabesti.. vei vedea acuma in cat timp...

eu trebuie sa-mi fac bagajul... mai am de calcat hainele lu bebe si apoi de pus toate in bagaj...
ma chinui cu niste crampe (gaze), ma taie diste dureri prin burta in fiecare dimineata si cateodata si seara de mor... sunt constipata si cred ca si de la asta....

pupici

Hello dear :)

Stai bine cu bagajul :) Asa e pe final, putin mai mare discomfortul. Eu nu am avut probleme de genul, dar si Ana a stat altfel. Nu mi-a presat ingrozitor de mult nici vezica nici colonul, nici oasele bazinului. Poate ai mancat ceva mai greu... incearca sa eviti zilele astea varza, conopida, fasolea, chiar si castravetii, brocolli si orice alt aliment care baloneaza. Cu constipatia.... din pacate cam asa se simte daca bebe sta cum trebuie in burtica. Apa acolo unde nu vrei tu :P Dar va trece. Tu ai grija acum sa nu te prinda vreo raceala, ca e cam greu de tratat.

Poate ne mai vedem week-endul asta si mai povestim. >:D<

Ai grija si de tine si de sweet baby boy:x , ok? Sa nu aud ca faci vreo prostie ;)

Pupicei

dorutza 24 iul 2011 16:34:38

Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 731853)
Hello dear :)

Stai bine cu bagajul :) Asa e pe final, putin mai mare discomfortul. Eu nu am avut probleme de genul, dar si Ana a stat altfel. Nu mi-a presat ingrozitor de mult nici vezica nici colonul, nici oasele bazinului. Poate ai mancat ceva mai greu... incearca sa eviti zilele astea varza, conopida, fasolea, chiar si castravetii, brocolli si orice alt aliment care baloneaza. Cu constipatia.... din pacate cam asa se simte daca bebe sta cum trebuie in burtica. Apa acolo unde nu vrei tu :P Dar va trece. Tu ai grija acum sa nu te prinda vreo raceala, ca e cam greu de tratat.

Poate ne mai vedem week-endul asta si mai povestim. >:D<

Ai grija si de tine si de sweet baby boy:x , ok? Sa nu aud ca faci vreo prostie ;)

Pupicei

am facut bagajul in sfarsit.. asa stau si eu linistita..
luni intru in saptamana 36 si tot maine merg la control.. sper sa aibe bebe vreo 2400gr.
si mai sper sa nasc pe la 38->39 saptamani.. ar fi super. vin maine cu vesti proaspete.
referitor la problema mea, nu e de la mancare ca nu mananc cu nimic mai special... probabil ca a coborat bebe putin si ma apasa pe toate... sunt groaznice durerile si trebuie sa ma opresc din ce fac si sa incerc sa fac "pupu" :">:">:">ca sa imi treaca... si pana trece tot aerul ala prin intestine mor.. ma inteapa tare... dar daca nu sunt singura iti dai seama ce greu imi e, prin ce dureri trec.
o sa o intreb maine pe doctorita, dessi pe cine am mai intrebat nu a avut problema asta, cu gazele.

sper ca ai mai slabit 1 kg saptamana asta, desi daca ai fost la chef poate nu o sa se vada maine la cantar...

pupici..
p.s Flaviu vrea Porojan Arian Eduard sau invers


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:50:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO