forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Sunt insarcinata (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/)
-   -   O noua viata - jurnal de sarcina Mailin (http://forum.slabute.ro/sunt-insarcinata/noua-viata-jurnal-sarcina-mailin-5960.html)

lucia ely 17 aug 2010 18:33:03

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
sper ca mai bine decat acum:))
sunt fff obosita:)) mai ales ca m-am trezit de la 6:| si de la 8 si un pic pana la 2 jumate ...am tot lucrat incontinuu cu cartofi:D
dar vreau sa fiu slabuta:D
ai vazut pozele cu mine?;;)
tu esti fff frumoasa>:D<

mailin 17 aug 2010 18:35:38

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 292849)
sper ca mai bine decat acum:))
sunt fff obosita:)) mai ales ca m-am trezit de la 6:| si de la 8 si un pic pana la 2 jumate ...am tot lucrat incontinuu cu cartofi:D
dar vreau sa fiu slabuta:D
ai vazut pozele cu mine?;;)
tu esti fff frumoasa>:D<

Am vazut pozele esti foarte draguta si ai un atu, esti TANARA, corpul te ascuta, poti sa il modelezi super. Asa ca tine-te de treaba, vezi ca si eu te urmaresc ;)

lucia ely 17 aug 2010 18:36:38

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
:"> nu-mi prea place sa fiu urmarita ..dar acum:D
daca te urmaresc eu:)
imi place sa ma urmaresti si tu:)
>:D< multumesc esti o scumpa>:D<

mailin 17 aug 2010 18:40:10

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 292855)
:"> nu-mi prea place sa fiu urmarita ..dar acum:D
daca te urmaresc eu:)
imi place sa ma urmaresti si tu:)
>:D< multumesc esti o scumpa>:D<

Inceputul e facut, ai dat jos 6 kg. Eu zic ca daca te axezi pe sport vor pleca la plimbare foarte usor si restul kilogramelor.
Si acum pe bune apuca-te de sport, ca iti dau bataita :))
merg si eu pana la cumparaturi, imi pove dupa cat sport ai facut >:D<

lucia ely 17 aug 2010 18:41:55

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
ok plimbare placuta ..eu ma pun pe sport acum:*:*:*
pupicei >:D<

Slabuta 18 aug 2010 02:24:04

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 292254)
buna Mailin!!

felicitari pentru sarcina!!
si eu am aflat de curand ca sunt insarcinata si m-a surprins si pe mine vestea, insa, acum am ajuns sa ma bucur atat de mult, si abia astept sa se nasca bebelusul!
si la tine va fi cu siguranta asa!
eu sunt in 10 saptamani, ma simt grozav, nu am probleme, doar ca ceva mai mult somn, ca si tine.
Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!!

Simonet felicitari pentru bebe :)

Iti doresc si tie o sarcina usoara si bebe sanatos. :)

Citat:

Anterior postat de mailin (Post 291551)
Buna seara slabutelor,
m-am hotarat sa incep acest jurnal de sarcina in primul rand pentru mine, dar si pentru alte slabute interesate de experiente din timpul sarcinii.

Am aflat exact acum o saptamana ca s-ar putea sa fiu mamica. Am facut testul si surpriza...a aratat doua liniute. Nu am fost chiar pregatita si prima reactie a fost mai ciudata. Am tras o tura de plans si una de ras. La 01.10 urma sa incep un nou job, care sa imi ofere o siguranta financiara. Acum nu stiu daca acest lucru se va mai intampla, dar sunt sigura ca ne vom descurca. Trebuie sa ne descurcam.

Joi am fost la ginecolog, nu mi-a oferit prea multe informatii, iar peste doua saptamani voi merge din nou sa vad daca bate inimioara, sa vedem daca ne-a ales sulfetelul, cum zic eu .

Vineri am fost si la endocrinolog, eu avand o tiroida autoimuna subclinica. Vestile bune sunt ca la eco, tiroida a aratat ok, iar analizele pe care le-am facut in weekend, sunt mai bune decat in primavara. Deci pana acum totul pare in regula.

Nu prea am simptome. Am doar vesnica problema cu constipatia si dorm mai mult ca de obicei.
Prin acest jurnal voi urmari evolutia sufletelului si a mea. Sper sa nu castig prea multe kilograme, si voi incerca sa pap calitativ si nu cantitativ.

Mailin, ma bucur sa te gasesc in casuta ta si a lui bebe, acum sunteti 2 :)

Ce haios.. ai plans :) Tot ce se intampla este spre bine, ai sa vezi ca se vor aranja toate lucrurile. :)>:D<
Asta trebuie sa fie scopul tau acum, calitatea mancarii. :)

aussie_girl 18 aug 2010 04:09:31

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Mailin!!!!!!!!!!! FELICITARIIII!! Ce frumos!! Sa fiti sanatosi si tu si baby tay!! Este perfect ca ai rama sinsarcinata!! Abslut superb!!

Am sa mai trec sa te vizitez!

pup

anes 18 aug 2010 06:33:27

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
1 ataşament(e)
Mailin ce vanzoleala prin casuta ta! :) lumea vine pleaca ...

mailin 18 aug 2010 08:34:11

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 293195)
Mailin ce vanzoleala prin casuta ta! :) lumea vine pleaca ...

multumesc Anes, cat imi plac pozele astea cu bebelusi :)
mi-e un pic somn, dar nah...am ceva de lucru, asa ca m-am trezit mai devreme, dar dupa amiaza o sa trag un pui de somn

mailin 18 aug 2010 08:35:13

Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 293184)
Mailin!!!!!!!!!!! FELICITARIIII!! Ce frumos!! Sa fiti sanatosi si tu si baby tay!! Este perfect ca ai rama sinsarcinata!! Abslut superb!!

Am sa mai trec sa te vizitez!

pup

multumim, ne tinem tari pe pozitii ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:14:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO