forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   Ce ritual de ingrijire a tenului aveti? (http://forum.slabute.ro/ten/ritual-ingrijire-tenului-aveti-2217.html)

ali_lumi 12 iul 2010 13:11:54

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 250381)
Pungi sub ochi din fericire nu fac (inca), in schimb daca dorm sub 7-8 ore ma trezesc neagra sub ochi de zici ca sunt batuta.
Din fericire aici nu se fumeaza in localuri. La inceput ma enerva (sunt fumatoare) dar m-am obisnuit si acum realizez ca e mult mai bine asa.

Pai si daca iesi la o cafea cu o prietena si vrei sa fumezi , nu fumezi ?:D

deadcountess 12 iul 2010 13:14:44

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 250410)
Pai si daca iesi la o cafea cu o prietena si vrei sa fumezi , nu fumezi ?:D

Ies pe terasa si fumez. Mi-a cazut foarte bine cand am fost in vacanta in Praga si puteam fuma in restaurante si cafenele :D, dar pe temen lung e totusi mai bine sa fie interzis. Sora-mea nu fumeaza si are tenul de zece ori mai afectat de fum decat mine, si asta numai din cauza timpului petrecut in cluburi, cafenele, etc.

ali_lumi 12 iul 2010 13:17:23

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 250415)
Ies pe terasa si fumez. Mi-a cazut foarte bine cand am fost in vacanta in Praga si puteam fuma in restaurante si cafenele :D, dar pe temen lung e totusi mai bine sa fie interzis. Sora-mea nu fumeaza si are tenul de zece ori mai afectat de fum decat mine, si asta numai din cauza timpului petrecut in cluburi, cafenele, etc.

da intradevar si eu sunt fumatoare si se vede la ten :(

deadcountess 12 iul 2010 13:20:43

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 250418)
da intradevar si eu sunt fumatoare si se vede la ten :(

Mie parca imi arata un pic mai bine de cand nu mai fumez de loc in casa (cam de 5 ani)

ali_lumi 12 iul 2010 13:37:50

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 250425)
Mie parca imi arata un pic mai bine de cand nu mai fumez de loc in casa (cam de 5 ani)

E bine ca ai avut tupeul sa le lasi.
eu...:-"

deadcountess 12 iul 2010 13:40:17

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 250454)
E bine ca ai avut tupeul sa le lasi.
eu...:-"

Nu m-am lasat decat de fumat in casa. E drept ca de atunci si fumez mai putin ca nu-i asa comod sa stau cocotata pe geam iarna (cand e cald fumez afara)

ali_lumi 12 iul 2010 13:41:31

Re: Ce ritual de ingrijire a tenului aveti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 250460)
Nu m-am lasat decat de fumat in casa. E drept ca de atunci si fumez mai putin ca nu-i asa comod sa stau cocotata pe geam iarna (cand e cald fumez afara)

Aham. Am inteles. :)

Elenoir 21 apr 2012 18:18:20

Ritualul zilnic de ingrijire al tenului
 
Buna, dragele mele. Sper ca nu mai exista un topic similar :))

Ma gandeam sa ne scriem fiecare ritualul zilnic/saptamanal de ingrijire al tenului, poate reusim sa ne dam idei unele altora sau sa le ajutam pe alte fete. De asemenea, cred ca ar fi util ca fiecare sa scrie ce tip de ten are inainte de toate, pentru ca stim bine ca nu ingrijim la fel un ten gras si un ten uscat. O sa revin si eu imediat cu povestile mele. V-am pupat ! :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:08:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO