forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Ten (http://forum.slabute.ro/ten/)
-   -   un ten sanatos si plin de stralucire! (http://forum.slabute.ro/ten/ten-sanatos-plin-stralucire-2250.html)

Liviutzza 16 ian 2010 02:58:46

Re: un ten sanatos si plin de stralucire!
 
si sincer,te-ai risca sa folosesti o crema ieftina?:)Tu de exemplu ce folosesti?Scuza-mi curiozitatea>:D<

kathy 16 ian 2010 03:11:36

Re: un ten sanatos si plin de stralucire!
 
gama Oil of Olaz e buna fara a fi scumpa

Liviutzza 16 ian 2010 03:12:13

Re: un ten sanatos si plin de stralucire!
 
nu am auzit de firma asta:)unde gasesc pe net sa ma uit si eu?:)

Slabuta 16 ian 2010 03:14:31

Re: un ten sanatos si plin de stralucire!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 65475)
si sincer,te-ai risca sa folosesti o crema ieftina?:)Tu de exemplu ce folosesti?Scuza-mi curiozitatea>:D<

Cand toata lumea era in extaz de la vichy, am incercat si eu (acum 4 ani) si mai rau am facut. Am cumparat toata gama de curatare ten, gel creme, lotiune tonica, etc si degeaba. Aveam tenul si mai iritat (este foarte sensibil la schimbari de temperatura, mediu)

Dupa, am incercat produsele de la bourjois, foarte parfumate dar iar mi-au dat bataie de cap cu tenul, in schimb gelurile de dus sunt ok, pielea ramane catifelata.

de la clinique nu am ajuns sa mai testez, pentru ca am avut o surpriza neplacuta cu fondul de ten. la o filmare cosmeticiana m-a dat cu fondul de ten si dupa cateva zile mi s-a umplut fata de cosuri, mai ales ca am si predispozitie.

ca sa nu mai lungesc vorba, in prezent am asa:
lapte de corp si crema hidratanta zi: nivea
contur ochi cu Q10 si ceai verde de la cosmetic plant
demachiant fata si ochi si lotiune tonica: loreal
crema maini: elmiplant
uitasem de cel mai important lucru, o data pe saptamana, ma dau pe fata cu ulei de masline extravirgin

Liviutzza 16 ian 2010 03:16:37

Re: un ten sanatos si plin de stralucire!
 
Intradevar,fiecare dintre noi are alte nevoi,tenul fiecareia e diferit!Pe mine clinique 3 step m-a salvat sincer:)Acum am mai descoperit o crema fff bun:)dar inca o testez...sa vedem:)

Liviutzza 16 ian 2010 03:19:19

Re: un ten sanatos si plin de stralucire!
 
am cautat pe net,si din cate observ la noi nu se gasesc produsele astea din pacate...:-s

Slabuta 16 ian 2010 03:21:51

Re: un ten sanatos si plin de stralucire!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 65481)
Intradevar,fiecare dintre noi are alte nevoi,tenul fiecareia e diferit!Pe mine clinique 3 step m-a salvat sincer:)Acum am mai descoperit o crema fff bun:)dar inca o testez...sa vedem:)

asta asa e, pana nu incerci nu ai de unde sa stii de ce are nevoie tenul tau.
eu am renuntat demult la gandul ca ceea ce imi recomanda prietenele mi se potriveste si mie, incerc si vad daca e asa. :)

Liviutzza 16 ian 2010 03:24:47

Re: un ten sanatos si plin de stralucire!
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 65487)


asta asa e, pana nu incerci nu ai de unde sa stii de ce are nevoie tenul tau.
eu am renuntat demult la gandul ca ceea ce imi recomanda prietenele mi se potriveste si mie, incerc si vad daca e asa. :)

Eu de exemplu inainte sa imi cumpar un produs,spre exemplu o crema:)cer mai intai esantionul ptr a o proba..si de obicei indraznesc sa cer mai multe bucatzi,ptr ca mi-am luat multe tzepe..incercand o mostra 1 zi,mi s-a parut super,dar dupa ce am cumparat produsul si l-am folosit 1 saptamana mi-am dat seama ca nu era nici pe departe asa cum credeam!Acum am primit esantinoane ptr o crema de fatza si un gel contur ochi..de la givenchi..o sa ma ajunga o luna si sincer sunt ff bune:)Pana la urma e dreptul nostru sa incercam inainte sa folosim...de aceea nu imi este rusine sa cer si sa ma informez:)

Liviutzza 16 ian 2010 03:26:47

Re: un ten sanatos si plin de stralucire!
 
Citat:

Anterior postat de kathy (Post 65477)
gama Oil of Olaz e buna fara a fi scumpa

si cam in jur de ce pretz are o crema de la aceasta firma?:)chiar sunt curioasa>:D<

Slabuta 16 ian 2010 03:33:22

Re: un ten sanatos si plin de stralucire!
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 65489)
Eu de exemplu inainte sa imi cumpar un produs,spre exemplu o crema:)cer mai intai esantionul ptr a o proba..si de obicei indraznesc sa cer mai multe bucatzi,ptr ca mi-am luat multe tzepe..incercand o mostra 1 zi,mi s-a parut super,dar dupa ce am cumparat produsul si l-am folosit 1 saptamana mi-am dat seama ca nu era nici pe departe asa cum credeam!Acum am primit esantinoane ptr o crema de fatza si un gel contur ochi..de la givenchi..o sa ma ajunga o luna si sincer sunt ff bune:)Pana la urma e dreptul nostru sa incercam inainte sa folosim...de aceea nu imi este rusine sa cer si sa ma informez:)

Da, buna treaba faci, macar nu dai bani degeaba si dupa stau la murat daca nu ti se potrivesc :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:57:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO