forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 30+ Loredana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12764)

LOREDANA99 22 oct 2019 19:05:49

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
P: un castron mare de ciorba de fasole boabe cu multe legume
C: vreo 2 cotoare de varza cruda si o bucatica mica de afumatura (am bagat o varza la cuptor pt maine) + 2 wasa cu 1/2 dintr-un borcan de 400 gr cu zacusca de vinete

Am fost si la aerobic o ora, imi place partea cu exercitiile, dar a inceput sa ma plictiseasca maxim partea de dans.

LOREDANA99 22 oct 2019 20:46:09

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
+ gustat de 100 ori, deci pot spune ca am mancat o portie mica din varza cu afumatura. In continuare's f. balonata, in cateva zile vine perioada aia a lunii.

LOREDANA99 23 oct 2019 11:18:44

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi noapte am manca varza, prima "abatere" mai grava . Dimineata plus considerabil, practic m-am intors de unde am plecat. Zic eu ca e si de la PMS, ca tot balonata m-am trezit. O sa incep sa ma cantaresc o data pe saptamana, lunea, ca sa nu ma mai descurajez si sa fiu motivata sa fiu cuminte in week-end. In rest...mi-e o foame, as manca si picioare de scaun. Dar stai, ca e 12 si in afara de 2 cafele cu fructoza si o bomboana fara zahar, n-am bagat nimic in gura.

ladyamneth 23 oct 2019 11:33:52

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447950)
Azi noapte am manca varza, prima "abatere" mai grava . Dimineata plus considerabil, practic m-am intors de unde am plecat. Zic eu ca e si de la PMS, ca tot balonata m-am trezit. O sa incep sa ma cantaresc o data pe saptamana, lunea, ca sa nu ma mai descurajez si sa fiu motivata sa fiu cuminte in week-end. In rest...mi-e o foame, as manca si picioare de scaun. Dar stai, ca e 12 si in afara de 2 cafele cu fructoza si o bomboana fara zahar, n-am bagat nimic in gura.

Eu repet, din punctul meu de vedere mananci prea putin si prea dezorganizat, de aici atacurile de foame, sper sa nu te superi pe mine >:D<

LOREDANA99 23 oct 2019 12:42:48

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Nuuu, nu ma supar, dimpotriva >:D<

Cea mai mare problema a mea este ca eu ar trebui sa am deja 2 mese cand ajung acasa, adica in general pe la ora 16, ori eu de multe ori am doar un md tras de par si compensez in a 2 a parte a zilei, ceea ce nu ma ajuta deloc :">

GCM 23 oct 2019 12:53:28

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Dezorganizare! Pachet la tine! Fie si cateva seminte/migdale, un sandwich, o salata, un lapte batut! Încearcă să nu mai combini proteinele intre ele! Gen ou cu brânză, șuncă cu brânză...ori carne, ori ou, ori lactate ! Baloneaza!

LOREDANA99 23 oct 2019 21:16:42

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Azi am mancat de toate (mar, varza cu afumatura, zacusca, paine, ciocolata cu lapte - 70-80 gr sigur, portocala), ca m am simtit rau, probabil eram si ft obosita si am abuzat si de cafea, ca am avut niste fibrilatii, e prima data cand mi se intampla, m am speriat si m am asezat in pat dupa amiaza.
In fine, altceva voiam sa scriu, mi a iesit o mancare geniala, 3 cepe calite in putin ulei, ghebe fierte si tocate, 1 canita de orez - fierte impreuna toate astea, iar la final am pus niste bulion facut de mine din rosii + gogosari, sare, piper, a iesit ceva ft ft gustos. Ma rog sa nu vina chiar maine "musafirii" desi asa pare dupa semne, ca sa nu ratez sala, ca iar imi pierd antrenamentul, dupa ziua de ieri am febra musculara. Si sper ca maine sa mi revin cu mancarea, dar imi iau pachet la mine clar.

ladyamneth 24 oct 2019 09:24:08

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447957)
Azi am mancat de toate (mar, varza cu afumatura, zacusca, paine, ciocolata cu lapte - 70-80 gr sigur, portocala), ca m am simtit rau, probabil eram si ft obosita si am abuzat si de cafea, ca am avut niste fibrilatii, e prima data cand mi se intampla, m am speriat si m am asezat in pat dupa amiaza.
In fine, altceva voiam sa scriu, mi a iesit o mancare geniala, 3 cepe calite in putin ulei, ghebe fierte si tocate, 1 canita de orez - fierte impreuna toate astea, iar la final am pus niste bulion facut de mine din rosii + gogosari, sare, piper, a iesit ceva ft ft gustos. Ma rog sa nu vina chiar maine "musafirii" desi asa pare dupa semne, ca sa nu ratez sala, ca iar imi pierd antrenamentul, dupa ziua de ieri am febra musculara. Si sper ca maine sa mi revin cu mancarea, dar imi iau pachet la mine clar.

Suna bine mancarea ta! Lore, dar la tine care e problema? Nu ai cum sa mananci la lucru?
Ia-ti macar o banana dimineata, fa un mic dejun mai consistent si da...ceva de pranz ar fi obligatoriu sa ai, sa nu ajungi seara sa rupi frigiderul...

LOREDANA99 24 oct 2019 10:37:00

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1447964)


Suna bine mancarea ta! Lore, dar la tine care e problema? Nu ai cum sa mananci la lucru?
Ia-ti macar o banana dimineata, fa un mic dejun mai consistent si da...ceva de pranz ar fi obligatoriu sa ai, sa nu ajungi seara sa rupi frigiderul...

Da, nu am pauza de masa.

ladyamneth 24 oct 2019 10:40:17

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447965)


Da, nu am pauza de masa.

Inteleg, dar nu reusesti nici macar 10 minute cat sa mananci ceva? Nimeni nu mananca pana dupa ora 16? :-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:20:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO