forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal 30+ Loredana (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12764)

LOREDANA99 24 oct 2019 13:41:47

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de ladyamneth (Post 1447966)


Inteleg, dar nu reusesti nici macar 10 minute cat sa mananci ceva? Nimeni nu mananca pana dupa ora 16? :-/

Nu prea...adica mai rontaie ceva gen covrigi, dulciuri etc

ladyamneth 24 oct 2019 14:39:38

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447971)


Nu prea...adica mai rontaie ceva gen covrigi, dulciuri etc

sa stii ca uneori si eu sunt nevoita sa mananc in fata calculatorului dar in acest caz am de rontait oleaginoase, morcovi cruzi etc si apoi imi gasesc 10 minute sa mananc mai serios.
"Rontaiala" de genul asta e mult mai sanatoasa decat covrigii si dulciurile, chiar un sandwich ti-ar prinde mai bine ca acuma sa nu-mi zici ca nu gasesti 5 minute sa-l mananci .
Ideea e ca daca nu te organizezi altfel, mereu va fi la fel, vei manca f putin in prima parte a zilei si in a doua mult si prost :)

LOREDANA99 25 oct 2019 06:54:37

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Da, sa stii ca ai mare dreptate. Ieri am mancat la munca, 2 covrigi calzi dimineata si o cutie cu bulgarasi de branza cu smantana la pranz. Acasa o masa pe la 17 - mamaliga cu cartofi pai si mujdei de usturoi :"> si dupa chiar nu prea mi-a fost foame, am macat seara o portocala si am rontait cateva seminte. E drept ca am si dormit o ora de la 17 la 18, am observat ca mananc mai putin si atunci cand sunt odihnita. Am renuntat la sala ieri, ca tot mi se parea ca am o usoara tahicardie. Si am baut o singura cafea, mai slaba, dimineata.

Zoe 25 oct 2019 08:09:36

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
dacă n-ai loc de mâncat la serviciu cum trebuie, măcar dimineața mănâncă un mic dejun consistent acasă (nu covrigi x-().

ladyamneth 25 oct 2019 09:41:42

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447975)
Da, sa stii ca ai mare dreptate. Ieri am mancat la munca, 2 covrigi calzi dimineata si o cutie cu bulgarasi de branza cu smantana la pranz. Acasa o masa pe la 17 - mamaliga cu cartofi pai si mujdei de usturoi :"> si dupa chiar nu prea mi-a fost foame, am macat seara o portocala si am rontait cateva seminte. E drept ca am si dormit o ora de la 17 la 18, am observat ca mananc mai putin si atunci cand sunt odihnita. Am renuntat la sala ieri, ca tot mi se parea ca am o usoara tahicardie. Si am baut o singura cafea, mai slaba, dimineata.

nu ma pun sa-ti analizez meniul, insa ai sa vezi ca daca te organizezi cu mesele si incepi sa mananci mancare de calitate, vei avea rezultate >:D<

LOREDANA99 25 oct 2019 11:04:44

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Ieri a fost meniu PMS. Multi carbo inlocuitori de ciocolata :)). In fine, nu vreau decat sa ma simt mai bine in prima faza, dupa ce ma echilibrez o sa ma gandesc si la dieta.

LOREDANA99 25 oct 2019 15:56:24

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1447979)
dacă n-ai loc de mâncat la serviciu cum trebuie, măcar dimineața mănâncă un mic dejun consistent acasă (nu covrigi x-().

La 6.30? Nu pot, tu fata :))

LOREDANA99 25 oct 2019 15:58:56

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
F**k this period...ma doare capul, imi vine sa vars, sunt balonata, ma simt minunat. Vestea buna e ca am descoperit un serial nou pe Netflix, perfect pt vremea asta :D

alina_neamt 26 oct 2019 14:22:40

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1447991)
F**k this period...ma doare capul, imi vine sa vars, sunt balonata, ma simt minunat. Vestea buna e ca am descoperit un serial nou pe Netflix, perfect pt vremea asta :D

O, da! Și pe mine ma chinuie o răceala de o săptămână și îmi bubuie capul de durere... Dar va trece, nu?
Ce serial?

GCM 26 oct 2019 21:17:46

Re: Jurnal 30+ Loredana
 
Începutul e greu, dar după o săptămână cu md , o sa iti ceara organismul. 2 felii de pâine cât mai integrală cu o felie.de șuncă, pui,porc, ai sa râzi, dar nici slaninuta de porc nu e cah, somon, fasole frecata &co, fac minuni. Un lapte batut la 10-11, o cafea, un fruct, si neaparat cand ajungi acasă sa nu începi să mănânci până te culci, o masa, maxim 2 mai lejere


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:39:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO